Виконавчий комітет Саксаганської районної в місті ради Офіційний вебсайт виконавчого комітету Саксаганської районної в місті ради

Потужний розвиток промисловості - запорука добробуту народу

ПОТУЖНИЙ РОЗВИТОК ПРОМИСЛОВОСТІ - ЗАПОРУКА ДОБРОБУТУ НАРОДУ


Ми є. Були. І будем ми. Вітчизна наша з нами

Потужний розвиток промисловості - запорука добробуту народу

Складаємо славу рукам робітничим доброта, відповідальність і милосердя - основні складові соціального захисту

Наука сили нам дає основи всесвіту пізнати

Благоустрій подвір'я та затишок оселі - результат успішної діяльності господарників району

Плекаймо здоровя кожної людини - найцінніший скарб країни

Малому бізнесу - великі горизонти

А нас ще ждуть не звідані світи...

Спорт,  спорт,  спорт,  спорт,  спорт - перемога! Спорт - рекорд!

Живу цю красу я до вас принесу

Душі криниця

Ще у 1881 році акціонерне товариство Криворізьких залізних руд відкрило перший у Кривому Розі рудник – Саксаганський, що розташовувався на території теперішньої «Дзержинки».

На території сучасного  міста на час заснування Саксаганського району діяло 23 шахти та п’ять великих гірничозбагачувальних комбінатів, що кожен рік виробляли близько 106 мільйонів тонн залізної руди та концентрату. На той час це складало майже 50 відсотків всесоюзного видобутку.

Велика доля видобувалася підприємствами Саксаганського району, на території якого були розташовані рудники імені Дзержинського, імені Карла Лібкнехта, імені Кірова. Так, протягом 1975 року було видобуто близько 22,9 млн.тонн залізної руди, що становило 21,6% від загального видобутку по місту.       

Обсяг валової продукції промисловості району за 1975 рік становив 192,9 млн.карб., що складало 6,3% від загальної суми по місту.

Підприємства Саксаганського району здійснювали великий внесок у розвиток колишньої Соціалістичної держави.

На час заснування Саксаганського району його промисловість було представлено восьма великими промисловими підприємствами, а саме:

-      рудоуправління імені Дзержинського, імені Кірова, імені Карла Лібкнехта;

-      Криворізький центральний рудоремонтний завод;

-      Швейна фабрика;

-      Взуттєва фабрика № 3;

-      Державне промислове підприємство «Кривбаспромводопостачання»;

-      Криворізький завод металевих конструкцій.

         На території району діяли автотранспортні підприємства 03123, 03102, 03023 (у майбутньому № 14129); Криворізьке трамвайно-тролейбусне управління «Криворіжелектротранс»; Державне підприємство Вагонне депо “Мудрьона” Придніпровської залізниці .

Разом з тим, обслуговування мешканців району забезпечували ряд комунальних підприємств, а саме:  КП «Ритуал», КП «Кривбассвітло» (на теперішній час КП «Міськсвітло), КП «Кривбасліфт» (на теперішній час                     КМКП «Міськліфт»), які продовжують працювати і по теперішній час.

На базі Криворізького районного управління промислового тресту «Донбасводтрест» у 1962 році було засновано ДПП «Кривбаспром-водопостачання», яке забезпечує питною та технічною водою Криворізький залізорудний басейн та 5 прилеглих сільських районів.

З 1974 року на території майбутнього Саксаганського району розпочато роботи по будівництву швидкісного трамваю.  

26 грудня 1986 року – день відкриття першої підчерги першої черги швидкісного трамваю. У відкритті чергової станції підприємства брав участь Почесний громадян міста Кривого Рогу, тодішній Президент  України Леонід Данилович Кучма.

На теперішній час загальна довжина лінії швидкісного трамваю – 17,7 км. Перевезення пасажирів здійснюється 2-ма трамвайними маршрутами. Рухомий склад підприємства становить 70 одиниць.

У червні 1986 року на території району починає працювати АТП-31229, яке у 1991 році було перейменовано у АТП-14129 з підпорядкуванням Криворізькому територіально-виробничому об’єднанню автотранспорту.

На теперішній час на території колишньої автобази № 14129 на вулиці Бикова розташоване нове автотранспортне підприємство  ТОВ «Північтранс», рухомий склад якого нараховує близько 400 автобусів, що обслуговують більше 40 міських маршрутів.

1975 рік став роком народження не тільки Саксаганського району, а й теперішнього ВАТ «РЕГОМ». Його створено на базі 13 ремонтних цехів гірничозбагачувальних комбінатів Кривого Рогу та Дніпропетровська.

У 1977 одним з великих об’єктів будівництва району стає комплекс нової об’єднаної швейної фабрики. В цьому році відбулося об’єднання двох міських швейних фабрик і у цьому ж році розпочалося будівництво сучасної швейної фабрики на вулиці Мелешкіна, а вже у 1979 році вона була введена в дію і розпочала працювати Криворізька швейна фабрика «Старт». У 2003 році на базі Криворізької швейної фабрики «Старт» розпочинає працювати ТОВ «Полстар» та ДП «Фрештекс-Україна», які є спільними австрійсько-українськими підприємствами з іноземними інвестиціями.

Саксаганський район отримав у спадщину одне з найбільших підприємств Кривого Рогу – Криворізький центральний рудоремонтний завод. В 1995 році було проведено акціонування підприємства, а у 2001 році на базі виробничого комплексу

ВАТ “Криворізький Центральний рудоремонтний завод” було створено ЗАТ “Криворізький завод гірничого обладнання”, який на теперішній час є флагманом Саксаганського району.


У жовтні 1980 року на території району було утворено завод «Промагрегат», який увійшов до виробничого об’єднання «Укрчорметтранс» на правах структурного підрозділу. Основна продукція підприємства – ремонт колісних пар локомотивів.

Протягом 35 років існування району підприємства промисловості змінювали форми власності, реорганізовувалися, їх розвиток відбувався відповідно до розвитку економіки країни.

На теперішній час на території сучасного Саксаганського району існує більше 10 великих промислових підприємств, чотири шахти, шість підприємств-надавачів комунальних послуг населенню району, чотири підприємства транспорту, підприємство науки ДП «Науково-дослідний гірничорудний інститут».

Всі промислові підприємства району беруть активну участь у життєдіяльності району та роблять все для того, щоб поліпшити життя його мешканців.