Виконавчий комітет Саксаганської районної в місті ради Офіційний веб-сайт виконавчого комітету Саксаганської районної в місті ради

Загальна інформація


Загальна інформація

Саксаганський район утворений Указом Верховної Ради Української РСР від 15.11.1975 року за рахунок територій Металургійного (Дзержинського), Покровського (Жовтневого), Центрально-Міського районів.

Загальна площа району 3920 га.

Чисельність населення складає майже 140 тис. мешканців.

У районі розташовано три житлових микрорайони, три проспекти, три площі, більше сотні вулиць.

Економічний потенциал району складають 16 крупних промислових підприємств, 8 підприємств комунальної сфери.

Науковий потенціал району представлено науково-дослідним гірничо-рудним інститутом, що є головним галузевим технологічним і науковим центром в сфері розробки місцезнаходжень руд чорних металів підземним і відкритим способами.

У районі 465 об'єктів побуту, більше 600 об'єктів торгівлі, у тому числі, 14 торговельних комплексів, функціонує 5 об'єктів риночної торгівлі.

Медична мережа району представлена 9 закладами охорони здоров'я, среди яких найбільша у місті клінічна лікарня № 2.

У районі розташовано 2 вищі навчальні заклади різного рівня акредитації та 4 професійно-технічні навчальні заклади.

У Саксаганському районі найбільша мережа закладів освіти, яку складають 27 загальноосвітніх та 27 дошкільних навчальних закладів. Серед яких 2 ліцеї, 1 гімназія, 4 спеціалізовані школи. В них навчається майже 13,4 тис. учнів і виховується 4500 дітей.

До послуг дітей району 6 позашкільних навчальних закладів: дві дитячо-юнацькі спортивні школи №№ 8, 10, центр спорту дітей, юнацтва та молоді «Олімп», центр довкілля «Сонях», центр туризму, краєзнавства та екскурсій, «Мандрівник», станція юних техніків.

У районі працюють 2 бібліотечні системи та 9 їх філіалів, 3 музичні школи, міський театр ляльок, 2 палаци культури, школа мистецтв, філія краєзнавчого музею та кінотеатр «Олімп»

До послуг мешканців району 3 стадіони, 3 плавальних басейни, 81 спортивний майданчик, 41 спортзал, 64 приміщення для занять фізичною культурою та спортом, розважально-оздоровчий комплекс "Ескоріал". Автодром "Кривбас-Екстрім» – постійне місце проведення автокросу "Гонки на виживання".

Але головною гордістю району є його мешканці, серед яких понад 140 осіб нагороджені нагрудним знаком «За заслуги перед містом».