Виконавчий комітет Саксаганської районної в місті ради Офіційний веб-сайт виконавчого комітету Саксаганської районної в місті ради

Благоустрій подвір`я та залишок оселі

Благоустрій подвір'я та затишок оселі - результат успішної діяльності господарників району

 

Ми є. Були. І будем ми. Вітчизна наша з нами

Потужний розвиток промисловості - запорука добробуту народу

Складаємо славу рукам робітничим доброта, відповідальність і милосердя - основні складові соціального захисту

Наука сили нам дає основи всесвіту пізнати

Благоустрій подвір'я та затишок оселі - результат успішної діяльності господарників району

Плекаймо здоровя кожної людини - найцінніший скарб країни

Малому бізнесу - великі горизонти

А нас ще ждуть не звідані світи...

Спорт,  спорт,  спорт,  спорт,  спорт - перемога! Спорт - рекорд!

Живу цю красу я до вас принесу

Душі криниця

 

Житлово-комунальне господарство — галузь, а вірніше, сукупність галузей, що забезпечують безперебійну життєдіяльність і роботу населення Саксаганського району, а також постачання підприємств народного господарства необхідними ресурсами води, газу, тепла й електроенергії.

За роки існування району система житлово-комунального господарства району пройшла складний шлях становлення.

З 1975 року послуги з водопостачання та водовідведення мешканцям району надавались

Саксаганським цехом управління водопровідно-каналізаційного господарства. В ньому працювало 62 робітника. Дві бригади (14 осіб) обслуговували мережі, а 48 осіб - 9 насосних станцій.

Пуск у 1975 році другої черги загальноміських очисних споруд та каналізаційної станції № 8 з колекторами дав змогу закрити очисні споруди     Рудоуправлінь ім. Кірова, ім. К. Лібкнехта, КЦРЗ, що створило умови для розвитку великого промислового району міста та сприяло поліпшенню його екологічного стану.

В період з 1975 по 1989 роки більшість розрізнених систем водопостачання та водовідведення були централізовані і обслуговувались робітниками Саксаганського цеху Управління водопровідного-каналізаційного господарства.

Велика довжина мереж району потребувала корінних змін, організації нових підрозділів з експлуатації мереж та споруд. Тому, з 1999 року на базі Саксаганського цеху було організовано 4 структурні підрозділи:

- служби водопровідних мереж, мереж водовідведення, насосних станцій водовідведення, водопровідних насосних станцій.

На теперішній час на балансі служб Саксаганського району знаходяться 239,595 км водопровідних мереж діаметром від 50мм до 120мм, 25 водопровідних насосних станцій, 2 насосні станції, 185,67 км мережі водовідведення діаметром від 100мм до 1400мм, 24 насосні станції водовідведення.

Для озеленення району в грудні 1975 року на базі дільниці Жовтневого району була створена дільниця зеленого будівництва Саксаганського району, що налічувала 4 працівники. У лютому 1976 року дільниця розташувалася на території району в приміщенні будинку 8 на вулиці Мануйлова. В березні 1976 року чисельність працівників дільниці вже складала 32 особи. Першими об’єктами озеленення були майдан 30-річчя Перемоги, частково вулиця Мелешкіна, сквер 60-річчя Жовтня та інші.

На теперішній час озелененням району займається одна із дільниць комунального підприємства «Сансервіс». На її обслуговуванні перебувають зелені насадження загальною площею 60 га, 2 парки та 19 скверів. Щодня на об’єктах Саксаганського району працює потужна техніка: вантажна машина, трактор, автопідіймач, автокран, поливальна машина тощо. На території дільниці озеленення Саксаганського району розташована оранжерея, що забезпечує квітковою продукцією все місто.

Система обслуговування житлового фонду за час існування району також зазнала суттєвих змін.

З 1979 по 1990 роки в районі функціонувало житлово-комунальне об’єднання, до складу якого входило 2 ремонтно-будівельні служби та 12 житлово-експлуатаційних дільниць.

В лютому 1990 року створюється 8 житлово-експлуатаційних контор (ЖЕК №№ 10, 19, 21, 25, 30, 33, 35, 44), що здійснювали обслуговування наявного житлового фонду району.

З лютого 2009 року управителем будинку, споруди або групи будинків комунальної власності міста на території Саксаганського району визнано єдине комунальне підприємство «Житлово-експлуатаційна організація № 35». Для забезпечення мешканців якісними комунальними послугами на території району працюють:

         - з теплопостачання - 14 котелень, 27 теплорозподільчих пунктів, 172,1 км магістральних та внутрішньобудинкових теплових мереж, які обслуговують Східний експлуатаційний район ДП «Криворізька теплоцентраль», Саксаганський та Дзержинський теплові райони КПТМ «Криворіжтепломережа»;

         - КП «Кривбасводоканал», що виконує реалізацію води, підтримує тиск в мережах, перекачку і повну біологічну очистку господарсько-побутових стічних вод на станціях аерації;

         - з газопостачання - дільниця ВАТ «Криворіжгаз»;

         - з обслуговування 250 розподільчих пунктів та трансформаторних підстанцій, 102 км повітряних та 370 кабельних мереж електропостачання - дільниця Криворізьких міських електричних мереж ВАТ «ЕК» Дніпро-обленерго”;

         - з обслуговування 882 ліфтів у житлових будинках – КМКП «Міськліфт»;

         - із зовнішнього освітлення, що складає близько 8000 світоточок -–           КП «Криворізьке міськсвітло»;

         - з вивозу твердих та негабаритних відходів з 112 контейнерних майданчиків - ВАТ «Екоспецтранс»;

         - з утримання доріг - дільниця ТОВ «Весташляхбуд».

Саксаганський район м. Кривого Рогу – один з найбільших за чисельністю „спальних” районів міста. Тому, питання підтримання у належному стані наявного житлового фонду району та дотримання вимог законодавства України у сфері  житлово-комунального господарства були і залишаються одним з найважливіших напрямів його діяльності.