Виконавчий комітет Саксаганської районної в місті ради Офіційний веб-сайт виконавчого комітету Саксаганської районної в місті ради

Спорт - перемога! Спорт - рекорд!

СПОРТ, СПОРТ, СПОРТ, СПОРТ,  СПОРТ - ПЕРЕМОГА!

СПОРТ - РЕКОРД!


Ми є. Були. І будем ми. Вітчизна наша з нами

Потужний розвиток промисловості - запорука добробуту народу

Складаємо славу рукам робітничим доброта, відповідальність і милосердя - основні складові соціального захисту

Наука сили нам дає основи всесвіту пізнати

Благоустрій подвір'я та затишок оселі - результат успішної діяльності господарників району

Плекаймо здоровя кожної людини - найцінніший скарб країни

Малому бізнесу - великі горизонти

А нас ще ждуть не звідані світи...

Спорт, спорт, спорт, спорт, спорт - перемога! Спорт - рекорд!

Живу цю красу я до вас принесу

Душі криниця

В 1975 році спортивне життя міста уже було досить активним та різноманітним. На спортивних базах палаців спорту та спортивних комплексів рудничних колективів фізичної культури одна за одною відкривалися спортивні секції. На той час район представляли чотири спортивних заклади: спортивні комплекси заводу КЦРЗ, Рудничного управління імені Карла Лібкнехта та палаци спорту Рудничного управління імені Кірова й спортивного клубу «Гірник» шахти «Гігант».

Минав час, змінювалися назви спортивних закладів, відкривалися секції, з’являлися нові спортивні організації та клуби, освоювалися невідомі раніше види спорту.

Так, першою ластівкою в Саксаганському районі була громадська організація «Центр нетрадиційного двобою «Такіс», зареєстрована в 1978 році колишніми спортсменами збірної Дніпропетровської області з карате.

Беручи до уваги досвід роботи на спортивних майданчиках за місцем проживання та клубів школяра, враховуючи бажання дітей та їх батьків, в 1980 році був  відкритий Клуб школяра «Олімп» спортивної спрямованості, який поступово перетворився в Центр спорту для дітей, юнацтва та молоді «Олімп».

Незабаром на базі загальноосвітньої школи № 120 за принципом «школа в школі» в 1986 році була відкрита «Дитячо-юнацька спортивна школа № 8», заснована провідними фахівцями спортивного ремесла району та міста. 

В період розпаду СРСР та становлення молодої незалежної України в 1992 році, колишніми спортсменами збірної СРСР був заснований Клуб бойових мистецтв «Будокан».

Пізніше, в 1995 році об’єднання низки клубів школяра, дало змогу відкрити Центр дитячої та юнацької творчості «Сонях» і Центр туризму, краєзнавства та екскурсій учнівської молоді «Мандрівник».

В період реорганізації Рудоуправління імені Кірова, з метою збереження спортивної бази, палац спорту підприємства в 1999 році було реформовано в «Дитячо-юнацьку спортивну школу № 10».

Початок нового тисячоліття ознаменував появу в Саксаганському районі нових приватних спортивних організацій, клубів та закладів.

Так на базі палацу спорту «Гірник» розпочав свою діяльність баскетбольний клуб «Кривбасбаскет-Люкс» (2001), в майбутньому дворазовий чемпіон української «Суперліги».

У 2002 році відкривається єдиний на той час у місті спортивно-розважальний комплекс «Ескоріал». Розпочали свою діяльність приватні заклади -  лікувально-оздоровчий центр «Лотта» та більярдний клуб «Підкова».

На базі загальноосвітньої школи № 68 в 2003 році відкрито громадську організацію «Спортивний клуб «Союз».

У 2008 році - відкрито більярдний клуб «Імперія»

Саксаганський район пишається спортивним життям, повним натхнення та жаги до перемоги, своїми видатними спортсменами, що зросли на нашій землі та прославляють її міць в країні та у всьому світі.

 Серед них: неодноразові Чемпіони та призери СРСР та України з боксу – Грушевський Михайло, Бровко Олександр, Кружнов Олександр, Клевцов Олексій, Берека Іван (тренер Клевцов П.Л.), з легкої атлетики – Чорний Юрій , Новиков Микола, Коноваленко Андрій та Учкіна Тетяна (тренер Вірченко В.Х., Бриж Л.М.), з важкої атлетики - Жук Вадим (тренер Синченко В.С.), з греко-римської боротьби – Корніс Михайло та брати Зуб Андрій і Вадим (тренер Зуб А.О.), з пауерліфтингу – Шмундір Світлана, Трифонова Ірина, Гудименко Наталя, Припутень Тетяна (тренер Коваленко В.А.), з настільного тенісу – Катков Іван (тренер Тестер Б.А.), Писар Дмитро (тренер Проценко В.С.);

Чемпіони України, Європи та світової першості з боксу – Сенай Іван та Хитров Євген (тренер Криницький С.В.), з велосипедного спорту – Скоробогатов Ю.О., з пауерліфтингу – Павленко Лариса (тренер Коваленко В.А.), зі спортивного більярду – Пудовкіна Марія, з регбі-7- Гонтар Анастасія, рекордсмен світу з пауерліфтингу (жим лежачи) - Тесцов Віктор (тренер Плетиненко А.М.), триразова чемпіонка світу з кікбоксінгу та таїландського боксу - Перехрест Н.О.

До послуг населення району: 3 стадіони, 3 плавальні басейни, 41 спортивний зал, 81 спортивний майданчик, у тому числі один з синтетичним покриттям, 63 приміщення для занять фізичною культурою та спортом і автодром «Кривбас-Екстрім».  

Спортивна діяльність в районі з кожним роком стає потужнішою, охоплює все більший контингент населення різного віку – від дітей до людей похилого віку.