Виконавчий комітет Саксаганської районної в місті ради Офіційний вебсайт виконавчого комітету Саксаганської районної в місті ради

Юридичний відділ


 


 

 

 

Дядюк Марія Валеріївна

Посада: завідувач юридичного відділу
Дні та часи прийому громадян: щопонеділка з 10.00-12.30, каб. 422

Структура відділу:
Прізвище, ім’я, по батькові Посада Номер телефону Номер кабінету
Дядюк Марія Валеріївна - завідувач відділу   422
  - головний спеціаліст-юрист   423

Інформація про роботу відділу

1. Сприяє організації правової роботи районної у місті ради та їх виконавчих органів, спрямованої на правильне застосування, неухильне додержання та запобігання порушенням вимог чинного законодавства, нормативно-правових актів посадовими особами місцевого самоврядування під час виконання покладених завдань і обов’язків.

2. Забезпечує контроль за виконанням районною у місті радою, як органом місцевого самоврядування та її виконавчими органами вимог чинного законодавства щодо захисту  прав  і законних інтересів територіальної громади.

3. Надає пропозиції щодо утворення адміністративної комісії при виконавчих органах районної у місті ради та спрямовує її діяльність, готує відповідні проєкти рішень виконавчих органів районної у місті ради по уповноваженню посадових осіб складати протоколи про адміністративні правопорушення відповідно до чинного законодавства.

4. Надає  безоплатну  первинну  правову допомогу  відповідно до Закону України «Про безоплатну правову допомогу».

5. Надає юридичну допомогу виконавчим органам районної у місті ради при виконанні покладених на них обов’язків, координує їх діяльність у правовому полі.

6.  Надає консультативну юридичну допомогу  депутатам районної у місті ради у вирішенні питань, які стосуються депутатської діяльності.

7. Бере участь у судових засіданнях районних судів м. Кривого Рогу, в яких сторонами є Криворізька міська рада і її виконком, а також  виконавчий комітет Саксаганської районної у місті ради, з питань:

- установлення факту родинних відносин та визнання права власності на житлову площу;

- виділення частки у спільному майні;

- визнання права власності на квартиру, домоволодіння (або частину) у порядку спадкування;

- продовження строку прийняття спадкового майна;

- визнання членом родини наймача та права на житлову площу;

- установлення фактів, що мають юридичне значення;

- визнання права власності за набувальною давністю на об’єкти нерухомого майна індивідуальної житлової забудови, квартири;

- визнання особи такою, що втратила право користування жилим приміщенням;

- виселення з жилого приміщення.