Плекаймо здоров`я кожної людини
ПЛЕКАЙМО ЗДОРОВ’Я КОЖНОЇ ЛЮДИНИ - НАЙЦІННІШИЙ
СКАРБ КРАЇНИ
Ми є. Були. І будем ми. Вітчизна наша з нами
Потужний розвиток промисловості - запорука добробуту народу
Наука сили нам дає основи всесвіту пізнати
Благоустрій подвір'я та затишок оселі - результат успішної діяльності господарників району
Плекаймо здоров`я кожної людини - найцінніший скарб країни
Малому бізнесу - великі горизонти
А нас ще ждуть не звідані світи...
Спорт, спорт, спорт, спорт, спорт - перемога! Спорт - рекорд!
Живу цю красу я до вас принесу
Душі криницяНовоствореному Саксаганському району дісталася у спадок досить різноманітна та розвинена медична галузь: комунальні заклади «Міська лікарня № 4», «Міська лікарня № 5», обласні комунальні заклади «Шкірно-венерологічний диспансер», «Дитячий кістково-туберкульозний санаторій № 1 м. Кривий Ріг».
Історія комунального закладу «Міська лікарня № 4» невід’ємно пов’язана з історією рудника ім. Кірова. В 1868 році власник рудника відкрив амбулаторію для медичного обслуговування гірників, в 1900 році – було створено 10 терапевтичних ліжок. В період з 1945-1953 роки в лікарні було відкрито клінічну лабораторію, хірургічне та пологове відділення, рентгенівський
кабінет. В 1976 році, уже в час існування Саксаганського району було здано до експлуатації новий лікарняний комплекс із стаціонаром на 300 ліжок та поліклінікою на 1200 відвідувань у день. У 1988 році на території лікарні було відкрито єдиний офтальмологічний центр, де вперше в місті започатковано операції під мікроскопом, а з 1999 року впроваджено імплантацію штучного кришталика. В цілому у центрі була надана допомога більш ніж 60 тисячам пацієнтів та виконано біля 54 тисяч операцій різної складності. В 2010 році лікарню акредитовано на першу категорію.
Комунальний заклад «Міська лікарня № 5» бере свій історичний початок в 1914 році – на станції Шмаково в одноповерховій лікарні з пічним опаленням сім медичних працівників ведуть амбулаторний прийом громадян. В 1940 році створені 40 ліжок терапевтичного, хірургічного та гінекологічного напрямку. Протягом 1950-1953 років лікарня стає 100-ліжковою, відкриваються дитяче та пологове відділення. В період зростання Саксаганського району заклад відкриває хірургічний корпус на 280 ліжок - 1980 рік, та поліклінічне відділення на 1200 відвідувань на день – 1981 рік. В 2005 році лікарня отримала звання «Краща міська лікарня серед великих міст області». У 2003 та 2006 роках заклад акредитований на вищу категорію. На теперішній час КЗ «Міська лікарня № 5» - багатопрофільний заклад з відділеннями для здійснення екстреної, у тому числі реанімаційної та планової медичної допомоги,
Обласний комунальний заклад «Шкірно-венерологічний диспансер» – спеціалізований державний заклад, який здійснює лікування та профілактику шкірних і венерологічних захворювань, був заснований в 1925 році. В закладі проводилися прийоми лікарями, працювала лабораторія, дитяча консультація, санітарне бюро, туберкульозний диспансер, шкірно-венерологічний диспансер, рентгенологічний кабінет, кабінет фізичних процедур. У 1968 році диспансер почав функціонувати в будівлі на вулиці Мелешкіна, 25. В закладі працюють шкірне, поліклінічне та венерологічне відділення. З 1994 року функціонує кабінет анонімного широкого обстеження, лікування та контролю виліковності венеричних інфекцій. В диспансері можна пройти обстеження на ВІЛ-інфекцію. Заклад обслуговує населення міста Кривого Рогу та інших населених пунктів області.
Історія обласного комунального закладу «Дитячий кістково-туберкульозний санаторій № 1 м. Кривий Ріг» починається з 1949 року. Згідно з наказом Криворізького міськвиконкому від 02.03.1951 № 127 «Дитячий соматичний санаторій» реформовано в «Дитячий кістково-туберкульозний санаторій».
Протягом 35 річчя було засновано такі потужні медичні установи, як комунальні заклади: «Стоматологічна поліклініка № 5», «Міська дитяча лікарня № 4», «Міська клінічна лікарня № 2».
Комунальний заклад «Стоматологічна поліклініка № 5» у 1977 році був створений на базі відділення стоматологічної поліклініки № 1 і розташовувався в приміщені поліклініки КЗ «Міська лікарня № 4». Він обслуговував на той час 46 тисяч дорослого населення району (селище Артема). В лікувальному закладі, одному з перших в Україні, проводилися профілактичні огляди робітників та учнів централізованим методом – два автобуси привозили громадян в поліклініку, де вони оглядались та отримували допомогу. Сьогодні заклад обслуговує більше 140 тисяч дорослого населення та 22,6 тисяч дітей району, має два лікувально-профілактичних відділення, у тому числі і хірургічний кабінет. В 2009 році поліклініка акредитована на вищу категорію.
Комунальний заклад «Міська дитяча лікарня №4» є ровесником району, його створено в 1975 році. На базі лікарні працюють три міські центри: педіатричне відділення для новонароджених, палата реанімації та інтенсивної терапії, міській гастроентерологічний центр. Одним з основних показників роботи закладу є зменшення рівня смертності малюків. В лікарні постійно застосовуються нові сучасні препарати, багато досягнень він має в питаннях імунопрофілактики інфекційних захворювань. У 2008 році заклад акредитовано на звання «Лікарня доброзичлива до дитини». Велика робота проводиться у межах Національної програми «Діти України», у тому числі: профілактичні огляди дітей в організованих колективах для виявлення хронічної патології та санаторно-курортне оздоровлення дітей.
КЗ «Міська клінічна лікарня № 2» заснована у 1932 році, як заклад для обслуговування металургів та будівників міста. В 1978 році почалося будівництво будівлі лікарні на території Саксаганського району, а в 1989 році в закладі, відкритому на мікрорайоні Сонячному, прийнято перших пацієнтів. У 2002 році відкривається поліклінічне відділення. На теперішній час КЗ «Міська клінічна лікарня № 2» є найбільшим у місті лікувальним закладом, який має п’ятнадцять відділень, стаціонар на 810 ліжок та обслуговує 39 тисяч дорослого населення.
З 1991 року інфраструктура медичних послуг почала стрімко розширюватися за рахунок приватних медичних закладів. Були відкриті клініки з широким спектром послуг, серед таких – ТОВ „Клініка Медіком”, ТОВ „БМДЦ” та ще 60 лікувальних установ. Широко представлена в районі фармацевтична сфера. На його території функціонує 53 аптеки та 27 аптечних кіосків.
Сьогодні діяльність медичних закладів спрямована на якісне надання медичної допомоги та всебічне задоволення лікувальних потреб населення району.