Малому бізнесу - великі горизонти
МАЛОМУ БІЗНЕСУ - ВЕЛИКІ ГОРИЗОНТИ
Ми є. Були. І будем ми. Вітчизна наша з нами
Потужний розвиток промисловості - запорука добробуту народу
Наука сили нам дає основи всесвіту пізнати
Благоустрій подвір'я та затишок оселі - результат успішної діяльності господарників району
Плекаймо здоровя кожної людини - найцінніший скарб країни
Малому бізнесу - великі горизонти
А нас ще ждуть не звідані світи...
Спорт, спорт, спорт, спорт, спорт - перемога! Спорт - рекорд!
Живу цю красу я до вас принесу
Душі криницяНа момент заснування Саксаганського району в листопаді 1975 року торговельне обслуговування мешканців продовольчими та непродовольчими товарами здійснювалось мережею магазинів таких потужних організацій, як відділ робітничого постачання Рудоуправління ім. Кірова, промисловий та продовольчий Відділи робітничого постачання Рудоуправління ім. Дзержинського. Побутові послуги надавались мережею підприємств: фірма побутових послуг завод «Ремпобуттехніка», фабрика хімчистки та фарбування «Райдуга», фабрика індпошиву та ремонту одягу, фабрика «Ремвзуття», фабрика «Індтрикотаж», фірма «Красуня».
В 1979-1980 роках введено в експлуатацію «Будинок побуту», що на вулиці Мелешкіна на 240 робочих місць та «Комплексне підприємство термінової хімчистки та прання білизни».
З кожним роком кількість об’єктів бізнесу в районі поступово збільшувалась. В 2000 році в районі вже було зареєстровано 6327 суб’єктів підприємницької діяльності, 518 об’єктів торгівлі та громадського харчування, п’ять міні-пекарень, функціонувало три ринки: «Жовтневий», «Ювілейний», «Бульвар Вечірній»; 270 суб’єктів підприємництва надавали 30 видів побутових послуг.
В 2002 році в Саксаганському районі додатково зареєстровано 826 фізичних та 81 юридичну особу, 145 об’єктів малого бізнесу, понад 100 об’єктів оптової торгівлі. Товаровиробниками району вироблено 929,7 тн. продуктів харчування на загальну суму 2,3 млн.грн. Надано побутових послуг населенню на суму 1,2 млн. грн. В ІІ півріччі введено в дію непродовольчу частину ринку «Бульвар Вечірній».
В 2003 році в районі зареєстровано 74 новостворених об’єктів малого бізнесу, 23 об’єкти побуту, якими за сім місяців 2003 року надано послуг на суму 1,3 млн. грн. Додатково зареєстровано 498 суб’єктів підприємництва-фізичних осіб та 47 СПД-юридичних осіб.
В 2006 році введено в експлуатацію Торговельно-діловий центр «Сатурн» - один з найбільших на території Саксаганського району. В приміщеннях центру розміщено шість об’єктів торгівлі (книжковий магазин «Лексика», магазин взуття «Інтертоп», дитячий магазин та інші), сім офісів підприємств: «Укрсоцбанк», страхової компанії «Аска», ТОВ «Метан-КР» та інші.
В 2007 році введено в експлуатацію одні з найкращих об’єктів ресторанного господарства району - кафе «Непман» на 50 посадкових місць та готель «Україночка».
Восени 2008 року розпочав свою діяльність виставочний комплекс «Селена Парк», який і до сьогодні вражає різноманітністю рослинної продукції.
В 2009 році на території району було відкрито нові об’єкти бізнесу, а саме: автоцентр «Тойота», шинний центр «Віанор», кафе «ОСА», магазин автозапчастин «Євроколесо» та магазини «Меблі Сіті» та «Меблі Меркс». Саксаганський район з кожним днем змінює своє обличчя. По своїй суті «спальний», він поступово перетворюється на «бізнесовий» і сьогодні він є одним із найбільш насичених об’єктами бізнесу. На його території функціонує понад 1,5 тисячі об’єктів різноманітних сфер господарювання, зареєстровано 8104 фізичних особи-підприємця та 1728 юридичних осіб.
Мешканців району обслуговують 667 магазинів, 117 об’єктів оптової торгівлі, 459 об’єктів побуту, 125 об’єктів ресторанного господарства, функціонує три ринки («Ювілейний» ДП ОСС «Ринок «Ювілейний», «Б.Вечірній» ТОВ «Спот Маркет, «М’ясний павільйон» ТОВ «Агростандарт»), міні-ринок «Жовтневий» ТОВ «Юнит» та торговельні ряди ТОВ «Контраста», на яких за результатами останньої інвентаризації, проведеної у червні 2010 року, обладнано 1494 торговельних місць. Інфраструктурне обслуговування ринків формують 88 об’єктів бізнесу (магазини, кіоски, павільйони, об’єкти ресторанного господарства та інші).
В районі функціонує 14 підприємств-товаровиробників. На підприємствах виробляється більше 300 найменувань продукції, у т.ч.: хліб, хлібобулочні, кондитерські та макаронні вироби, борошно, майонез, гірчиця та газована вода. Вони є постійними активними учасниками обласних і міських конкурсів, ярмарків.
Побутові послуги першої потреби в районі надають: 12 майстерень з ремонту аудіо- та відеоапаратури, п’ять приймальних пунктів та хімчисток, 66 перукарень, 17 ательє з пошиття та ремонту одягу, 51 майстерня з виготовлення та ремонту взуття, 17 майстерень з виготовлення теслярних та столярних виробів, шість майстерень з виготовлення металовиробів, чотири майстерні з обробки скляних та дзеркальних поверхонь, шість майстерень з виготовлення корпусних та м’яких меблів, 11 майстерень з ремонту, реставрації та поновлення меблів, 13 майстерень з ремонту складно-побутової техніки.
В районі функціонує мережа об’єктів ресторанного господарства, а саме: сім закусочних, 51 кафе, три магазини-кулінарії, чотири ресторани.
Завдяки політиці сприяння розвитку об’єктів бізнесу, виваженому, діловому мікроклімату органи місцевого самоврядування району й підприємці стали однодумцями в питаннях економічного розвитку району. В районі функціонує найбільша кількість у місті гіпер- та супермаркетів, таких як «Ашан», «Комфі», «Сільпо», «Метро», «Епіцентр», «Рейнфорд», «Тако», мережа магазинів «Продукти» ТОВ «АТБ Маркет» та інші. Досвід передових країн світу переконливо доводить: нормальна робота малого й середнього бізнесу є запорукою стабільності держави, а отже – і територіальної громади.