Виконавчий комітет Саксаганської районної в місті ради Офіційний вебсайт виконавчого комітету Саксаганської районної в місті ради

Як уникнути обмороження

   Визначити температуру повітря, за якої може трапитися обмороження або загальне переохолодження організму однозначно не можливо. За наявності сильного вітру, підвищеної вологості повітря, довготривалому перебуванні на вулиці, обмороження може статися навіть при плюсовій температурі повітря або близької до нуля. Крім того, треба враховувати особливості сприйняття морозу кожною людиною.

   Але при дотримання елементарних правил, переохолодження та обмороження можна уникнути.

   1. Одягайтесь відповідно до погоди. Одяг та взуття не повинні здавлювати тіло, оскільки це може спричинити застій крові та зробить вас більш уразливими до холоду. Зупиніть свій вибір на речах вироблених з натуральних матеріалів: вовни, шкіри, хутра. Обов’язково при зниженні температури повітря носіть рукавички, головний убір та шарф.

   2. Не носіть металеві прикраси (у тому числі з золота та срібла), тим паче на відкритих ділянках тіла.

   3. Не вживайте алкогольних напоїв «для зігрівання». Алкоголь сприяє прискоренню тепловіддачі організму, що провокує більш швидке його охолодження.

   4. Не паліть на морозі. Паління спричиняє звуження судин, через що кінцівки стають більш уразливими до переохолодження.

   5. Не виходьте на мороз з вологим волоссям, не змочуйте обличчя, руки. Слідкуйте за тим, щоб ваше взуття та верхній одяг не промокали.

   6. Уникайте статичного перебування на вулиці – рухайтесь; навіть якщо стоїте на одному місці – зробіть декілька фізичних вправ. Максимально утеплюйте дітей, які сидять у дитячих візочках чи на санках.

   7. І найголовніше при  значних морозах не виходьте на вулицю без потреби, особливо це стосується дітей та людей похилого віку.