Виконавчий комітет Саксаганської районної в місті ради Офіційний веб-сайт виконавчого комітету Саксаганської районної в місті ради

Як правильно заповнити бюлетень нового формату

У неділю, 25 жовтня 2020 року, в  Україні відбудуться  місцеві вибори за новим виборчим законодавством. Обиратимуть депутатів місцевих рад - сільських і селищних, міських, районних, обласних та районних у містах (де вони є), а також  голів майже усіх міст, сіл і територіальних громад. 

Скільки бюлетенів отримають виборці? Виборці Кривого Рогу отримають п'ять бюлетенів. По одному для голосування за:

- міського голову,

- депутатів  міської ради,

- обласної ради 

- районної ради

- депутатів районних у місті рад.

Документ для волевиявлення нової форми необхідно «читати» по горизонталі: ліворуч буде перелік партій, посередині два квадратики для позначок, а праворуч - пронумерований перелік кандидатів від цієї партії.

Покрокова інструкція заповнення виглядає так:

1. Необхідно обрати партію та поставити відмітку («галочку», «плюсик» чи будь-яку іншу позначку) в першому квадраті для волевиявлення за партію.

2. До другого квадрату потрібно вписати номер кандидата, якому хочете допомогти піднятись у відповідному територіальному списку своєї партії.

 

Варто звернути увагу, що вносити цифри для голосування за кандидата треба дуже уважно.

По-перше, бажано внести максимально точний номер, який зазначено поряд з його прізвищем (наприклад: не 6, а 06; не 1, а 01 тощо).

По-друге, цифри необхідно вносити у другий квадратик для позначок, який розкреслено у вигляді трафарету (наприклад: раніше так писали індекси на листівках та поштових конвертах в Україні).

 

Звертаємо увагу на декілька важливих моментів.

1. Виборці можуть проголосувати тільки за партію і не обирати кандидата від неї. Такий бюлетень буде дійсним й буде зарахованим в якості підтримки партії.

2. Бюлетені достатньо складні, тож якщо виборець припустився помилки при заповненні, він має право невідкладно звернутись із письмовою заявою до члена виборчої комісії, який видав йому бюлетень з проханням видати йому інший в обмін на неправильно заповнений.

У такому випадку робиться відповідна позначка у списку виборців навпроти прізвища виборця, а бюлетень з помилкою невідкладно погашається. Далі складається акт, щоб під час підрахунку голосів бюлетень був врахований як невикористаний. Але такої помилки можна припуститися лише раз, бо повторна така заміна не передбачена.

3. Якщо у людей з інвалідністю виникнуть проблеми при заповненні бюлетеня, вони можуть звернутись до членів комісії по допомогу в заповненні бюлетеня. Тоді комісія обере з наявних на дільниці виборців (крім членів комісії чи спостерігачів) людину, яка згодиться допомогти в голосуванні.

 

Нові бюлетені — це вимога нового виборчого законодавства.

З повагою

Відділ ведення Державного реєстру виборців