Головне управління ДПС у Дніпропетровській області (Криворізький район)
Руслан Кравченко: ДПС конкретизує перелік підстав для віднесення платника до ризикових
Державна податкова служба оновила довідник кодів ризиковості платників податків. Їх використовують комісії ДПС при розгляді питань про відповідність платника критеріям ризиковості.
Про це розповів Голова Державної податкової служби Руслан Кравченко на своїй сторінці у Facebook.
«Це черговий крок на шляху до прозорості і чіткості у комунікації з бізнесом. Ми вже передали до Мінфіну свої пропозиції щодо змін до Порядку зупинення реєстрації податкових накладних. Тепер – удосконалюємо роботу комісій, щоб платники податків чітко розуміли, чому вони потрапили до переліку ризикових», — сказав Руслан Кравченко.
Основні зміни такі:
- уточнюються коди податкової інформації, які не застосовуються до виробників або надавачів послуг, або ж навпаки використовуються лише для цих категорій платників;
- змінюється період аналізу операцій з ризиковими контрагентами – тепер враховуватимуться лише операції, здійснені не раніше, ніж прийнято рішення про ризиковість контрагента.
Запроваджується кілька нових кодів. Вони стосуватимуться:
- сумнівних операцій із закупівлі великих обсягів послуг чи робіт без реальних умов для їх виконання;
- залучення до операцій неплатників ПДВ без необхідних ресурсів для виконання зазначених робіт;
- експорту товарів невідомого походження в режимі РЕЗ;
- відсутності платника за податковою адресою, що унеможливлює проведення документальної перевірки.
Руслан Кравченко на зустрічі з бізнесом Миколаївщини: Підприємці повинні мати чітку дорожню карту як позбутися статусу ризиковості
Голова Державної податкової служби Руслан Кравченко разом з командою ДПС зустрівся з понад 70 представниками бізнесу Миколаївщини. До зустрічі долучився начальник Миколаївської ОВА Віталій Кім.
Основні питання, які обговорили, – це підтримка бізнесу, що працює в умовах війни, виконання рішень судів, справедливе податкове навантаження, повернення ПДВ.
Руслан Кравченко зауважив, що через війну область переживає складні часи. Не працюють порти, постійні обстріли, зруйнована інфраструктура та логістика, нестача робочих кадрів. Попри всі ризики, бізнес регіону шукає нові можливості, залучає міжнародних партнерів, щоб навіть в цих умовах сплачувати податки та підтримувати економіку.
Голова ДПС подякував бізнесу Миколаївщини за незламність. Торік платники податків області сплатили до бюджетів всіх рівнів майже 23 мільярди гривень. Порівняно з 2023 роком надходження зросли на 19 %.
Руслан Кравченко зазначив, що топ-тема, як і в усіх регіонах – зупинення податкових накладних та віднесення до категорії ризикових. У лютому цей показник знизився по всій Україні до 0,39 %. На Миколаївщині з початку року цей показник також зменшився майже вдвічі, а понад 200 субʼєктів позбулися ризикового статусу.
«Однак все одно є випадки, коли бізнес не до кінця розуміє, що треба зробити, щоб вийти з ризиків. Тому поставив завдання податківцям під час опрацювання кожного такого кейсу розробляти дорожню карту для платника податків. Є чіткий покроковий документ для виходу з ризикового статусу, це значно спростить комунікацію та знизить рівень конфліктності. Є алгоритм – виконайте і проблем не буде. Якщо бізнес виконав, але його не виводять – тоді вже є питання до податкової. Бо не може підприємець роками бути в ризиках, якщо для цього немає підстав», – сказав Голова ДПС.
Ще одне питання – детінізація економіки. Він наголосив, що чесний бізнес прагне рівних умов для всіх, бо не може повноцінно конкурувати з тими, хто працює в «тіні» та сплачує зарплату в конвертах, чи шукає інші схеми, щоб не сплачувати податки.
«Тому вже сьогодні разом з Держфінмоніторингом та БЕБ шукаємо нові дієві механізми, щоб боротьба з тіньовою економікою була реальна, а не точкова», – сказав Руслан Кравченко.
За словами Голови ДПС, такий формат комунікації з тими, хто працює на економіку України, важливий, адже він дає бізнесу розуміння майбутніх змін і можливість впливати на процеси.