Виконавчий комітет Саксаганської районної в місті ради Офіційний веб-сайт виконавчого комітету Саксаганської районної в місті ради

Звітуємо територіальній громаді: відділ реєстрації місця проживання громадян

В своїй роботі відділ реєстрації місця проживання громадян керується Конституцією України, Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні», Законом України «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання громадян», Постановою Кабінету Міністрів України «Про затвердження Правил реєстрації місця проживання та Порядку передачі органами реєстрації інформації до Єдиного державного демографічного реєстру», іншими законодавчими та нормативно-правовими актами.

Метою діяльності відділу є забезпечення виконання органами місцевого самоврядування завдань і функцій у сфері реєстрації місця проживання осіб. Відділ реєстрації місця проживання громадян виконавчого комітету Саксаганської районної у місті ради забезпечує виконання покладених на місцеве самоврядування повноважень щодо здійснення реєстрації, зняття з реєстрації місця проживання особи та формує й веде Реєстр територіальної громади.

Протягом січня-лютого 2019 року працівниками відділу реєстрації надано 5 337 послуг, в тому числі: послуг з реєстрації місця проживання – 817, зняття з реєстрації – 1 214, надано довідок – 2 954, підготовлено інформацій – 352.

Дані про реєстрацію/зняття з реєстрації місця проживання вносяться до реєстру територіальної громади та передаються до Саксаганського РВ в місті Кривий Ріг ГУ ДМС України у Дніпропетровській області в паперовому та електронному вигляді.

Відділом налагоджена дієва співпраця з іншими структурними підрозділами виконкому, а саме: службою у справах дітей, управлінням праці та соціального захисту населення, управлінням благоустрою та житлово-комунального господарства, відділом у справах сім’ї і молоді, відділом ведення Державного реєстру виборців. Для зручності громадян відомості про зареєстрованих за адресою осіб отримуються за запитами цих відділів. Протягом січня – лютого 2019 року відділом опрацьовано 238 таких запитів.

Також, з метою забезпечення прав мешканців міста на отримання державних соціальних допомог та скорочення часу на їх оформлення, управлінням праці та соціального захисту населення отримано доступ до Реєстру територіальної громади міста.

Щомісячно до відділу ведення Державного реєстру виборців виконкому районної у місті ради надаються відомості, на підставі яких здійснюється поновлення бази даних Державного реєстру виборців.

Відповідно до ст. 58 Постанови КМУ від 07.12.2016 № 921 «Про затвердження Порядку організації та ведення військового обліку призовників і військовозобов’язаних» щомісячно до Саксаганського військового комісаріату надаються повідомлення про реєстрацію (зняття з реєстрації) місця проживання призовників і військовозобов’язаних. За 2 місяці 2019 року надано 4 повідомлення, які налічують 367 осіб.

Відділ реєстрації щомісячно звітує до Головного управління статистики у Дніпропетровській області, надаючи знеособленні відомості про реєстрацію/зняття з реєстрації місця проживання фізичних осіб.

Працівники відділу опрацьовують запити від державних органів (суди, прокуратура, органи пробації, виконавчої служби, міграційної служби, нотаріальні та адвокатські запити). За 2 місяці 2019 року опрацьовано 707 запитів.

Відділ реєстрації місця проживання громадян намагається зробити сам процес отримання послуги максимально комфортним. Сьогодні відділ реєстрації надає відвідувачам:

- рецепцію для надання первинної допомоги та консультації заявникам;

- світлий і комфортний офіс;

- зручності для людей з особливими потребами;

- дитячий куточок для найменших відвідувачів;

- онлайн-консультації засобами «Skype»;

- надання адміністративних послуг одним пакетом за життєвими ситуаціями. Протягом січня - лютого 2019 року було надано 16 пакетних послуг;

- виїзне обслуговування маломобільних верств населення. З початку року прийнято – 13 осіб та надано 17 послуг;

Послугами мобільного офісу з питань реєстрації/зняття з реєстрації місця проживання протягом січня - лютого 2019 року скористались 11 осіб;

- подовжений режим прийому громадян щовівторка: з 9-00 до 20-00 без перерви;

- для зручностей в оплаті послуг з «прописки/виписки» у відділі встановлено платіжний термінал. 

Працівники відділу постійно працюють над підвищенням свого професійного рівня шляхом самоосвіти, приймають учать у тренінгах та семінарах, долучаються до Єдиних днів інформування трудових колективів.

Так з січня, спеціалісти відділу беруть участь в навчанні спілкуванню жестовій мові, які проводить Криворізька територіальна організація УТОГ Дніпропетровської обласної організації УТОГ, з метою створення безбар’єрного середовища в органах місцевого самоврядування, у рамках проекту «Разом – краще».