Виконавчий комітет Саксаганської районної в місті ради Офіційний вебсайт виконавчого комітету Саксаганської районної в місті ради

Про будівельну амністію

Верховна Рада України ухвалила законопроект, що встановлює новий термін «будівельної амністії» в Україні. За проект Закону № 3696 «Про внесення зміни до пункту 9 розділу V «Прикінцеві положення» Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» щодо продовження терміну прийняття в експлуатацію об’єктів будівництва, збудованих без дозволу на виконання будівельних робіт» 22 березня 2018 року проголосувало 276 депутатів.

«Будівельна амністія» розповсюджується на об’єкти незначного класу наслідків. Зокрема, на індивідуальні житлові, садові та дачні будинки, господарські будівлі й споруди площею до 300 м², які були збудовані з 5 серпня 1992 року до 9 квітня 2015 року без відповідних документів дозвільного характеру. Крім того, узаконити можна будівлі та споруди сільськогосподарського призначення, які зведені до 12 березня 2011 року та належать до незначного класу наслідків – СС1.

Представляючи законопроект у ході засідання Верховної Ради, перший заступник голови Комітету з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства Дмитро Андрієвський сказав: "Десятки тисяч осіб чекають голосування за цей закон, який в народі має назву будівельна амністія. Він дасть можливість оформити своє житло людям, які, не чекаючи допомоги держави, побудували житло". Також, Андрієвський зазначив, що зараз, згідно з новим законодавством, будинки, які відносяться до класу наслідків СС1, індивідуальні будинки та споруди загальною площею до 300 кв. метрів можна будувати без отримання дозволів.

Легалізувати такі об’єкти можливо за умови, що вони відповідають будівельним нормам та цільовому призначенню земельних ділянок, на яких розташовані.

Щоб оформити документи необхідно звернутися до органів державного архітектурно-будівельного контролю. Зокрема, до Державної архітектурно-будівельної інспекції України та її територіальних органів або до новоутворених органів архбудконтролю на місцях. Заяву буде розглянуто безоплатно протягом 10-ти робочих днів і за результатами технічного обстеження прийнято рішення щодо введення об’єкта в експлуатацію.

Право на легалізацію не росповсюджується на багатоповерхові житлові будинки та об’єкти, збудовані зі значними порушеннями законодавства та будівельних норм.