Виконавчий комітет Саксаганської районної в місті ради Офіційний вебсайт виконавчого комітету Саксаганської районної в місті ради

Криворізьке північне управління ГУ ДПС повідомляє

Микола Обертович: декларуйте доходи в електронному вигляді – це швидко, легко, якісно!

В. о. заступника начальника Головного управління ДПС у Дніпропетровській області (далі – ГУ ДПС) Микола Обертович нагадав, що з 1 січня поточного року триває кампанія декларування громадянами доходів, отриманих у минулому році.

Фізичні особи, котрі у 2019 році отримали доходи, з яких не сплачено податок на доходи фізичних осіб, зобов’язані заповнити і подати до 1 травня 2020 року річну податкову декларацію про майновий стан і доходи (далі – декларація).

Платник може обрати зручний для себе спосіб подання декларації.

Однак, слід зазначити, що звітування в електронному вигляді у режимі он-лайн має ряд безумовних переваг серед інших способів подання декларації.

Якщо звітність у паперовому вигляді можна подати виключно у робочий час, то у разі подання в електронному вигляді, її можна надіслати до контролюючого органу цілодобово.

За рахунок відсутності потреби відвідування податкових інспекцій платник податків економить час і кошти. Звітність формується в електронному вигляді за допомогою спеціальних програм, підписується кваліфікованим електронним підписом (далі – КЕП) та передається через мережу Інтернет до податкових органів.

КЕП, можна отримати, зокрема, безкоштовно у будь-якому пункті Кваліфікованого надавача електронних довірчих послуг Інформаційно-довідкового департаменту ДПС України або у банківських установах і організаціях.

Електронне звітування виключає потребу у платників контролювати зміну форм бланків податкової декларації, оскільки програма оперативно оновлює формати документів в електронному вигляді, і платник автоматично отримує можливість користуватись чинними на момент звітування формами декларації та додатків до неї.

Крім того, усі звіти в автоматичному режимі перевіряються на наявність арифметичних та логічних помилок.

Підтвердженням доставки та прийняття електронної звітності є квитанції ДПС про отримання декларації із зазначенням дати та реєстраційного номеру документу, які отримує платник податків в електронному вигляді.

Електронна звітність подається з будь-якого куточку планети, в якому є доступ до всесвітньої мережі Інтернет.

Слід зазначити, що одним з найпопулярніших сервісів, за допомогою якого платники податків мають можливість звітувати в електронному вигляді, є безкоштовний електронний сервіс Державної податкової служби України «Електронний кабінет».

Отже, взаємодія платників з контролюючими органами у режимі он-лайн – це можливість просто та швидко подавати звітність.

Шановні платники, економте свій час – користуйтесь перевагами електронного звітування та подайте декларацію в електронному вигляді!

 

Інформаційний лист № 5. Реєстрація ПН/РК. Що робити, якщо реєстрацію ПН/РК зупинено?

Державна податкова служба продовжує серію публікацій інформаційних листів. У п’ятому випуску читайте про зміни у системі моніторингу податкових ризиків при реєстрації податкових накладних з ПДВ після набрання чинності постановою Кабінету Міністрів України № 1165. Також пропонуємо ознайомитися з покроковою інструкцією про те, що робити суб’єкту господарювання, якщо його ПН/РК заблоковано.

Інформаційний лист можна завантажити тут: https://tax.gov.ua/data/material/000/320/410035/Informaciyniy_list_5.pdf

 

До уваги платників ПДВ!

Головне управління ДПС у Дніпропетровській області (далі – ГУ ДПС) нагадує, що з 01 лютого 2020 року набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України від 11 грудня 2019 року № 1165 «Про затвердження порядків з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних» (далі – Постанова № 1165).

Доводимо до відома платників податку на додану вартість, що з метою обговорення та вирішення проблемних питань, які виникають при здійсненні автоматизованого моніторингу відповідності податкової накладної/розрахунку коригування критеріям оцінки ступеня ризиків згідно з нормами Постанови № 1165 ГУ ДПС щоп’ятниці з 11год. 00 хв. до 13 год. 00 хв. проводяться зустрічі з платниками податків із зазначеного питання за адресою:

м. Дніпро, вул. Сімферопольська, буд. 17-А, Громадська приймальня, 1-й поверх.

Платники ПДВ з метою отримання інформаційно-довідкових послуг щодо алгоритму дій при зупиненні реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в ЄРПН та критеріїв ризиковості, звертаються за телефонами, за якими надається інформаційна допомога (056) 374-31-09 та здійснюється запис для проведення зустрічей (056) 374-31-92.

 

Які податкові наслідки для підприємця – «єдинника» має здійснення діяльності, не внесеної в Реєстр платників єдиного податку?

В Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань містяться дані, зокрема, про види діяльності фізичних осіб-підприємців.

Реєстрація суб’єкта господарювання як платника єдиного податку здійснюється шляхом внесення відповідних записів до реєстру платників єдиного податку (п.299.1 ст. 299 Податкового кодексу).

До реєстру платників єдиного податку вносяться відомості про платника єдиного податку, зокрема, види господарської діяльності (п.п.8) п. 299.7 ст. 299 Податкового кодексу).

Отже, платник єдиного податку не має права здійснювати в межах підприємницької діяльності види діяльності, які не зазначені в його облікових даних.

Платник єдиного податку, який здійснює види діяльності, не зазначені в реєстрі платників єдиного податку, зобов’язаний перейти на сплату інших податків і зборів (загальна система оподаткування) з першого числа місяця, наступного за податковим (звітним) кварталом, у якому здійснювалися види діяльності (п.п. 7) п.п. 298.2.3 ст. 298 Податкового кодексу).

У разі якщо підприємець отримує інші доходи, ніж від провадження підприємницької діяльності, у межах обраних ним видів такої діяльності, такі доходи оподатковуються за загальними правилами, встановленими Податковим кодексом для платників податку - фізичних осіб (п.177.6 ст.177 Податкового кодексу).

 

Читайте у свіжому номері «Вісника» № 8/2020:

- Які наслідки для українського бізнесу у зв’язку із набранням чинності Багатосторонньою конвенцією MLI. Які положення цієї конвенції запроваджено в Україні. Як на практиці застосовується «Тест основної мети».

- Як за новими правилами здійснюватиметься фінмоніторинг. Які операції підлягатимуть фінмоніторінгу. Як виявлятимуть кінцевих бенефіціарів. Які вимоги до операції з переказу коштів. Яку відповідальність застосовуватимуть до порушніків Закону про фінмоніторинг.

- Як оподатковуватимуться доходи іноземних компаній, підконтрольні українським резидентам.

- Про вплив податкової реформи на угоди M&A в Україні. Які питання можуть виникнути в учасника угоди — продавця та до чого має бути готовий покупець.

- Детально про ключові зміни в законодавстві — у добірці «Підсумки тижня», зокрема:

  • коли вперше мають звітувати підприємства, що зобов’язані застосовувати міжнародні стандарти обліку на підставі таксоманії за міжнародними стандартами;
  • як маркуватимуться алкогольні напої та тютюнові вироби;
  • що змінилося у Положенні про реєстрацію платників ПДВ;
  • про нові правила застосування програмних РРО — роз’яснення від ДПС;
  • на скільки років продовжили дію пільгового оподаткування ПДВ в операціях з погашення боржниками з постачання товарів заборгованості перед кредиторами;
  • як за новими правилами видаватимуться спецдозволи на користування надрами.

- Огляд поточних індивідуальних податкових консультацій з ПДВ, податку на прибуток, ПДФО/ВЗ/ЄСВ, РРО, плати за землю, спрощеної системи оподаткування, ліцензування.

- Чи матиме право на податковий кредит власник імпортованого товару, якщо всі митні платежі за договором доручення сплачено посередником.

- Як з метою застосування податкових пільг довести, що нерезидент є фактичним отримувачем відсотків, нарахованих йому резидентом України за надану позику.

- Чи вважатиметься виплатою доходу, якщо нерезидент за рахунок несплачених йому процентів поповнить статутний капітал українського підприємства.

- Про правила та строки розрахунків з нерезидентами при імпорті товарів. За якими операціями банк здійснює валютний нагляд. За яких умов допускається зменшення вартості імпортованих товарів. Яка відповідальність застосовується за порушення резидентами граничних строків розрахунків.

- Черговий огляд практики Верховного Суду у податкових спорах.

- Коли звітувати, а коли сплачувати податки: календар бухгалтера на березень 2020 р.

 http://www.visnuk.com.ua/uk/issue/5740

 

Натисніть для перегляду повного тексту документа