Виконавчий комітет Саксаганської районної в місті ради Офіційний вебсайт виконавчого комітету Саксаганської районної в місті ради

Легалізація праці – вимога сьогодення!

Легалізація „тіньової” зайнятості та заробітної плати - це серйозна соціальна і економічна проблема.

Неофіційне працевлаштування для працівника - це відсутність соціальних гарантій:

- права на відпустку, у т.ч. у зв’язку з вагітністю і пологами;

- права на оплату листка непрацездатності;

- права на виплату вихідної допомоги при звільнені з роботи;

- права на призначення пенсійного забезпечення залежно від трудового стажу;

- права на збільшений розмір допомоги з безробіття;

- права на соціальне страхування від нещасних випадків на виробництві і професійних захворювань, отримання страхових виплат у разі травмувань чи профзахворювань та інше.

Своєчасність та повна сплата єдиного соціального внеску роботодавцем має безпосередній вплив на розмір пенсії пенсіонерів, які отримують її вже сьогодні, та тих хто отримуватиме її в майбутньому.

За нормами Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» до страхового стажу для обчислення розміру пенсії включається період, протягом якого особа підлягає загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачені страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок.

Кожен працівник має можливість проконтролювати відображення особових даних та розмір заробітної плати, задекларованої роботодавцем, звернувшись з копією паспорта, ідентифікаційним кодом до територіального органу  Пенсійного фонду України (сервісного центру).

Для реалізації своїх прав та забезпечення оптимального рівня свого майбутнього ви повинні вимагати від роботодавця легального оформлення трудових відносин через укладання трудового договору та повідомлення до територіального органу державної фіскальної служби про прийняття на роботу з послідуючою сплатою за працівника єдиного соціального внеску.

У разі відмови роботодавця щодо офіційного працевлаштування кожен громадянин має право звернутися щодо захисту своїх конституційних прав до  інспекції з питань праці та зайнятості департаменту соціальної політики виконкому Криворізької міської ради.

Мале та середнє підприємництво реалізує одну з найважливіших функцій – працевлаштування населення.

Протягом двох місяців поточного 2020 року районною робочою групою з питання функціонування об’єктів бізнесу у напрямку легалізації найманих працівників проведено інформаційно-роз'яснювальну роботу на 93 об’єктах бізнесу та легалізовано 27 працівників.

- 69 об’єктів торгівлі;

- 8 об’єктів з надання послуг  харчування;

- 9 об’єктів з надання побутових послуг;

- 4 об’єкти з надання інших послуг;

- 2 об’єкти з надання туристичних послуг;

- 1 об'єкт з надання спортивних послуг.

Під час рейдів-обстежень об'єктів бізнесу району проводиться адресна роз'яснювальна робота із суб'єктами господарювання з питань дотримання норм законодавства України про працю.

Значна частина роботодавців усвідомлює важливість легальної виплати заробітної плати і працює в законодавчому полі, але є випадки, коли роботодавці навмисно чи несвідомо  допускають порушення чинного законодавства.

Суб’єкти господарювання, які намагаються мінімізувати витрати, використовуючи працю громадян без оформлення трудових відносин, мають негайно вжити всіх необхідних заходів і усунути порушення в найкоротший термін. Інакше доведеться витрачатись набагато більше, ніж сплачувати податки за легально працевлаштованого працівника та нести суттєві збитки через сплату колосальних штрафів.

У разі виявлення фактів нелегального працевлаштування Ви можете повідомити за телефоном «гарячої лінії» 405-72-82, яка функціонує в управління праці та соціального захисту населення виконкому Саксаганської  районної  у  місті ради.