Виконавчий комітет Саксаганської районної в місті ради Офіційний веб-сайт виконавчого комітету Саксаганської районної в місті ради

Пам`ятка щодо забезпечення чистоти та порядку на водних об`єктах Саксаганського району

   Особливістю Саксаганського району завжди була та залишаєтьсяйого насиченість життєво важливими водними  об’єктами. Проте останні їх комісійні обстеження свідчать про невідповідальне ставлення мешканців району до забезпечення чистоти та порядку на даних об’єктах, що  призводить до забруднення територій водоохоронних зон.

   Нагадаємо, що засмічення та захоронення відходів у водоохоронних зонах річок є грубим порушенням Водного Кодексу України (ст. 87 та 89): прибережні захисні смуги є природоохоронною територією з режимом обмеженої господарської діяльності.    Несанкціоновані звалища, закопане сміття отруюють річку фільтратом, домішуючись до ґрунтових вод, наносячи значну шкоду екосистемі. Забруднена вода також становить реальну загрозу виникнення інфекційних захворювань.

   Тому звертаємося до мешканців та гостей району з проханням не залишати за собою сміття на прибережних територіях, з відповідальністю віднестися до екосистеми водоохоронних зон та не порушувати її сміттєзвалищами та несанкціонованим забрудненням стічних вод.Не допускайте випадків засмічення території водних об’єктів, встановлення незареєстрованих та недозволених джерел скидів забрудненої води, миття автотранспортних засобів на території водоохоронних зон району. Пам’ятайте, що чистота водної артерія міста, а в тому числі і району,  – річки Саксагань, є запорукою високої якості нашої з вами питної води.