Виконавчий комітет Саксаганської районної в місті ради Офіційний веб-сайт виконавчого комітету Саксаганської районної в місті ради

Звітуємо територальній громаді:служба у справах дітей

Служба у справах дітей виконкому Саксаганської районної у місті ради (надалі служба) у своїй діяльності керується Конституцією України, Конвенцією про права дитини, Цивільним та Сімейним кодексами України, Законами України «Про органи і служби у справах дітей та спеціальні установи для дітей», «Про охорону дитинства», «Про забезпечення організаційно-правових умов соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування», «Про запобігання та протидію домашньому насильству», Указом Президента України «Про першочергові заходи щодо захисту прав дітей», постановами Кабінету Міністрів України та іншими нормативно-правовими актами, що стосуються захисту прав дітей.

За даними лікувальних закладів району у 2020 році дитяче населення Саксаганського району м. Кривого Рогу становить 20 438 дітей.

Відповідно до Положення про службу у справах дітей затвердженого рішенням виконкому Саксаганської районної у місті ради від 23 вересня 2016 ро-ку № 65, зі змінами, до складу служби у справах дітей входить два сектора:

- сектор з питань опіки та піклування;

- сектор профілактики.

На сектор з питань опіки та піклування покладено реалізацію державної політики в сфері захисту прав дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

Станом на 01 жовтня 2020 року на первинному обліку в службі перебуває 261 дитина-сирота  та дитина, позбавлена батьківського піклування, з них:

- 201 дитина виховується в сім’ях опікунів/піклувальників;

- 24 дитини перебувають в державних дитячих закладах;

- 29 дітей виховуються в прийомних сім’ях та дитячих будинку сімейного типу;

- одна дитина перебуває в комунальному закладі «Центр соціально-психологічної реабілітації дітей»;

- шість дітей вступили до пофесійно-технічних закладів.

З метою розвитку сімейних форм виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, протягом звітного періоду року в районі:

-  15 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, влаштовано під опіку/піклування в сім`ї громадян України;

- четверо дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування усиновлено.

З державних дитячих закладів до сімей громадян влаштовано троє дітей.

Станом на 01 жовтня 2020 року в Саксаганському районі м. Кривого Рогу функціонує:

- три прийомні сім’ї,  де виховується шестеро дітей;

- один дитячий будинок сімейного типу, де проживає п’ятеро дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

З метою забезпечення права дитини на виховання в сімейному оточенні, підвищення рівня обізнаності громадян в цих питаннях та заохочення їх до прийняття дітей вищезазначених категорій на виховання в свою родину службою на офіційному вебсайті виконкому Сасксаганської районної в місті ради та в електронному журналі «Саксаганський вісник» подається інформація про дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які потребують влаштування до сімейних форм виховання.

У 2020 році з  первинного  обліку знято 41 дитину-сироту та дитину, позбавлену батьківського піклування у зв’язку з усиновленням, поверненням на виховання батькам та досягненням повноліття.

З метою захисту житлових та майнових прав дітей у звітному періоді проведено засідання «круглого столу» з питань оплати спожитих послуг.

Службою проводиться робота по виявленню нерухомого майна у ді-    тей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. У разі надходження інформації про наявність у дитини майна, комісією здійснюється його обстеження, складається опис, ініціюється питання про призначення опіки над майном. У звітному періоді відповідно до рішення виконкому Саксаганської районної у місті ради,  призначено опіку над майном дитини-сироти.

Щомісяця службою проводиться ревізія обліку квартир, закріплених за дітьми-сиротами та дітьми, позбавленими батьківського піклування.

На даний час на обліку нерухомого майна дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування перебуває 243 квартири.

Двічі на місяць, відповідно до плану роботи служби, проводяться обстеження житлово-побутових умов квартир дітей. Таким чином здійснюється контроль за збереженням житла, майна, за місцем його знаходження, за діяльністю опікунів, піклувальників, які несуть відповідальність за належне виконання покладених на них обов’язків. За результатами зазначених перевірок фактів порушень житлових та майнових прав дітей не виявлено.

Під постійним контролем перебуває питання вчасної постановки на квартирний облік дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які на час виникнення обставин, що призвели до втрати дітьми батьків, не мали впорядкованого житла. Протягом звітного періоду 2020 року на зазначений облік поставлено 10 дітей відповідної категорії.

На виконання розпорядження голови Дніпропетровської обласної державної адміністрації від 30.10.2015 № Р-775/0/3-15 «Про затвердження Положення про стипендію Дніпропетровської обласної державної адміністрації для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування», разом з адміністраціями Криворізьких загальноосвітніх шкіл визначено семеро претедентів на стипендію Дніпропетровської облдержадміністрації для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, за підсумками 2019-2020 навчального року.

З метою безпосереднього ведення справ та координації діяльності стосовно дітей із сімей, які опинилися у складних життєвих обставинах, скоїли правопорушення, зазнали будь-якого з видів насилля, схильні до самовільного залишення місця проживання, залучені до найгірших форм дитячої праці – на початку поточного року в службі створено сектор профілактики.

Станом на 01 жовтня 2020 року на обліку дітей із сімей, які опинилися у складних життєвих обставинах в службі у справах дітей перебуває 121 дитина із 65 сімей.

У звітному періоді відбулося дев’ять засідань міждисциплінарної команди, на яких розглянуто 314 питань соціального захисту дітей із сімей, які опинилися в складних життєвих обставинах, дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

Проведено 213 планових профілактичних рейдів «Діти вулиці», у ході яких виявлено 43 неповнолітніх та притягнуто до адміністративної відповідальності за ст. ст. 175-1, 178 КУпАП (паління в громадських місцях; розпивання пива, алкогольних, слабоалкогольних напоїв у громадських місцях).

З метою попередження дитячої злочинності проведено 39 єдиних профілактичних дні, та на базі навчальних закладів району з залученням фахівців Криворізького «Психоневрологічного диспансеру» Дніпропетровської обласної ради, «Центру первинної медико-санітарної допомоги № 4» Криворізької міської ради, сектору ювенальної превенції Саксаганського відділення поліції Криворізького відділу поліції Головного управління Національної поліції в Дніпропетровській області, сектора ювенальної пробації та полку патрульної поліції м. Кривого Рогу організовано та проведено дві інформаційних зустрічі на тему: «Профілактика негативних явищ у дитячому середовищі».

Протягом 9 місяців поточного року проведено 38 рейдів-перевірок під час яких перевірено 130 об’єктів бізнесу та виявлено п’ять факів продажу тютюнових виробів неповнолітньому про що працівниками Національної поліції складено адміністративний протокол за ч. 2 ст. 156 КУпАП.

Окремо проведено понад 323 рейди «Неблагополучна сім’я» під час яких обстежено умови проживання дітей із 659 сімей. В ході рейдів, через неналежне виконання батьками батьківських обов’язків порушено відносно них 203 клопотання про притягнення їх до адміністративної відповідальності за ст. 184 КУпАП (ухилення від виконання батьківських обов’язків). Наразі, судом роз-глянуто 174 постанови про визнання осіб винними у вчинені адміністративного правопорушення. Даний показник вищий на 85,7% за середній по місту.

У зв`язку неналежним виконанням батьками батьківських обов`язків, 14 дітей влаштовано до центрів соціально-психологічної реабілітації дітей, після проведення профілактичної роботи з батьками – троє дітей повернуто на виховання в сім’ю.

З метою забезпечення прав в українському суспільстві усіх громадян, у тому числі ромської національної меншини, у виконкомі Саксаганської районної у місті раді створена робоча група з питань виявлення дітей, у тому числі ромської національної меншини, стосовно яких не проведено державну реєстрацію народження.

Виконкомом Саксаганської районної у місті ради створено комісію з питань захисту прав дитини. Комісією розглядаються питання, які стосуються виключно захисту прав дітей. Протягом звітного періоду відбулося 15 засідань комісії, на яких розглянуто 112 питання, щодо захисту прав та інтересів дітей, з них: 26 – що стосуються житлових прав дітей, 17 – щодо позбавлення батьківських прав, чотири – щодо усунення перешкод у спілкуванні з дитиною та визначення місця проживання дитини з одним із батьків, 56 – щодо призначення опіки та інші питання пов`язані з соціальним захистом прав дітей, два – підтвердження місця проживання дитини з метою її виїзду за межі України, тощо.

Через Центр надання адміністративних послуг «Віза» Криворізької міської ради забезпечується надання шість видів адміністративних послуг, які зачіпають права та інтересів дітей. Протягом року надано 85 таких послуги населенню.

Службою ведеться та постійно оновлюється, зокрема, і в комп’ютерному вигляді (в Єдиній інформаційно-аналітичній системі «Діти»), банк даних про дітей, які потребують посиленої уваги з боку державних органів.

З дотриманням норм протиепідемічних заходів, служба у справах дітей спільно з небайдужими людьми, 01 червня 2020 року привітали більше 100 дітлахів, які перебувають в центрах соціально-психологічної реабілітації з Днем захисту дітей. Вихованці прийомних сімей, дитячого будинку сімейного типу та діти, які виховуються під опікою громадян отримали адресне привітання. Жодна дитина пільгової та облікової категорії не залишилась поза увагою.

До Дня усиновлення, кожна родина в якій виховується діти-сироти чи діти, позбавлені батьківського піклування отримала адресне привітання.

З метою недопущення порушень прав та інтересів дітей, працівники служби у справах дітей взяли участь у понад 1000 судових засіданнях.

Працівники служби у справах дітей підвищують свій професійний рівень шляхом прийняття участі в навчанні посадових осіб виконкому Саксаганської районної у місті ради.

Служба у справах дітей виконкому Саксаганської районної у місті ради в межах визначеної компетенції, і надалі буде удосконалювати методи і форми роботи щодо забезпечення соціального захисту прав та інтересів дітей.