Виконавчий комітет Саксаганської районної в місті ради Офіційний веб-сайт виконавчого комітету Саксаганської районної в місті ради

Сервіси Державного реєстру виборців: заяви та запити виборців

Відповідно до Закону України "Про Державний реєстр виборців" виборець може особисто звернутися з письмовим запитом до органу ведення Реєстру щодо змісту його персональних даних у Реєстрі, а також щодо персональних даних усіх виборців, внесених до Реєстру за його власною виборчою адресою, пред'явивши паспорт громадянина України (у вигляді паспортної книжечки або картки) або тимчасове посвідчення громадянина України (якщо особа нещодавно набула громадянства України). Виборець, постійно не здатний пересуватися самостійно, може уповноважити на таке звернення іншу особу, повноваження якої оформлені відповідно до законодавства.

Виборець може направити відповідний запит до органу ведення Реєстру в електронній формі за підписом, прирівняним до власноручного підпису відповідно до Закону України "Про електронні довірчі послуги", з використанням мережі Інтернет у встановленому розпорядником Реєстру порядку. Такий запит повинен містити адресу електронної пошти виборця.

На офіційному сайті Державного реєстру виборців (https://www.drv.gov.ua/) необхідно обрати розділ «Виборцям». У підрозділі «Запит до органу ведення Реєстру» натиснути на «Подати заяву» та для можливості доступу до сервісів ідентифікуватись за допомогою електронного підпису.

Сервіс надає змогу звернутись за такими питаннями:

- звернення щодо включення до Реєстру;

- звернення про внесення змін до ідентифікаційних персональних даних;

- звернення щодо зміни виборчої адреси;

- звернення про внесення змін до відомостей про постійну нездатність пересуватись самостійно;

- звернення щодо неправильностей у Реєстрі стосовно іншої особи;

- запит щодо змісту персональних даних;

- запит щодо виборців за власною виборчою адресою;

- заява про тимчасову зміну місця голосування.

Якщо виборець проживає або перебуває за межами України, він може особисто подати запит до закордонної дипломатичної установи України за місцем проживання чи перебування, пред'явивши при цьому паспорт громадянина України для виїзду за кордон, дипломатичний паспорт, службовий паспорт або тимчасове посвідчення громадянина України (якщо особа нещодавно набула громадянства України). Закордонна дипломатична установа України невідкладно передає запит органу ведення Реєстру в Міністерстві закордонних справ України.

Такий запит може бути надісланий особою до органу ведення Реєстру в Міністерстві закордонних справ України в електронній формі за підписом, прирівняним до власноручного підпису відповідно до Закону України "Про електронні довірчі послуги", з використанням мережі Інтернет у встановленому розпорядником Реєстру порядку.