Виконавчий комітет Саксаганської районної в місті ради Офіційний веб-сайт виконавчого комітету Саксаганської районної в місті ради

Зупинимо амброзію разом!

Одним із найактуальніших питань у літній період є боротьба з карантинними бур’янами, оскільки вони завдають значної шкоди природному середовищу та здоров’ю людини. Серед них лідируючу позицію займає амброзія. Цей злісний небезпечний бур’ян засмічує прибудинкові території, вулиці, присадибні ділянки, сади, парки, узбіччя доріг, залізничні насипи, прибережні зони, і, звісно, пустирі. Тож, беручи до уваги, початок сезону цвітіння амброзії, її високу здатність до поширення та продуктивності, необхідно негайно вживати заходів до боротьби з цією рослиною. Є три основні методи боротьби з амброзією. Перший - витіснення її іншими багаторічними та газонними травами. Другий – виривання. Третій – скошування, який є наразі найпоширенішим. Найефективніше косити амброзію саме в період бутонізації, щоб не дати змоги зацвісти.

Варто зауважити, що Правилами благоустрою у місті Кривому Розі, які затверджені рішенням міської ради від 21. 10. 2015 № 4038, визначено обов’язки суб’єктів господарювання на земельних ділянках, наданих їм на праві власності чи користування щодо виконання регулярного косіння газонів, вжиття заходів щодо боротьби з карантинними та іншими рослинами, зокрема амброзією, прибирання та утримання земельної ділянки до проїжджої частини вулиці, а у випадках, коли відведена земельна ділянка не межує з проїжджою частиною вулиці або відстань до проїжджої частини вулиці значна – на відстані 15 м від межі відведеної земельної ділянки.

За невиконання заходів щодо боротьби з карантинними рослинами передбачено адміністративну відповідальність відповідно до статті 152 «Порушення державних стандартів, норм і правил у сфері благоустрою населених пунктів, правил благоустрою територій населених пунктів».

Користуючись нагодою, звертаємося до підприємств, установ, організацій, закладів різних форм власності та до мешканців міста не зволікайте, якщо бачите на території небезпечну рослину, негайно вживайте заходів щодо її ліквідації.