Виконавчий комітет Саксаганської районної в місті ради Офіційний веб-сайт виконавчого комітету Саксаганської районної в місті ради

Як розважитися під час карантину: 5 розкішних віртуальних музеїв

Відвідувати улюблені музеї, не виходячи з дому, цілком реально: Google проводить віртуальні тури по Лувру й музею природознавства в Берліні, а американський Метрополітен-музей оцифрував десятки тисяч робіт зі своєї колекції. Багатьом з нас довелося скасувати заплановані подорожі й відрядження через пандемію коронавірусу, але пропонуємо  не панікувати — а зануритися у віртуальний світ мистецтва.

Google Arts & Culture

 

Розкішний подарунок усім нам у 2011 році зробив Google — запустив цифрову платформу Google Arts & Culture. Все почалося зі співпраці із 17 музеями, нині ж на платформі є доступ до понад 1200 колекцій з усього світу. Google Arts & Culture — точно перша зупинка у вашій віртуальній арт-подорожі, і затриматися тут доведеться щонайменше години на 3-4. Ви можете шукати цікаві вам роботи за періодами, техніками, напрямами або художниками; можете вивчати конкретні музеї — наприклад, галерею Уффіці у Флоренції або музей Ван Гога в Амстердамі. Або орієнтуватися на тренди тижня — наприклад, цього тижня в тренді Ван Гог, «Водяні лілії» Моне й квіти. Найпрекрасніше в Google Arts & Culture те, що вони дають доступ до робіт у високій роздільній здатності — навіть у музеї ви навряд чи так докладно розглянете живопис, як на сайті. Саме тому Google Arts & Culture дуже поважають музейні працівники з усього світу.

Британський музей, Лондон

 

Британський музей у Лондоні — must see для всіх фанатів археології: це найкращий археологічний музей у світі й другий за відвідуваністю, серед художніх музеїв, після Лувру. Пару років тому спільно з Google вони відкрили доступ до своєї розкішної колекції й тепер онлайн можна побачити понад 5 тисяч експонатів. До того ж співробітники не просто оцифрували роботи, а зробили цифрову екскурсію. Від неї не відірватися: вибираєш період, країну або континент і перед тобою відкривається повноцінний музей з описом експоната, пов’язані з ним інші предмети в музеї, а також аудогід на різних мовах.

Лувр

  

Найпопулярніший музей у світі щорічно приймає до 10 мільйонів осіб. Цілком логічно, що на карантин через пандемію коронавірусу Лувр закрився одним з перших, ще на початку березня. Але Лувр має чудові екскурсії: можна «прогулятися» давнім єгипетським крилом і його підвалом або вибрати тур по Galerie d'Apollon. Зверніть увагу, що на сайті також є симпатична рубрика «експонат дня», його працівники музею вибирають щодня й присвячують йому цікавий огляд. Наприклад, сьогодні, 16 березня, експонат дня в Луврі — Кампана, меморіальна дошка: людина перед алтарем (відділ гречеської, етруської та римської старовини: етруське мистецтво (з 9 по 1 століття до н.е.)).

Музей Ватикану

 

Здійснити віртуальний тур по Сикстинській капелі й побачити роботу великого Мікеланджело — це цілком реально навіть зараз, коли Італію охопила пандемія коронавірусу й життя в одній з найколоритніших і найжиттєрадісніших країн світу фактично завмерло. Музеї Ватикану ще кілька років тому розробили прекрасний віртуальний тур Сикстинською капелою, який виявився тепер дуже на часі. Крім цього, на сайті є доступ до щонайменше п’яти залів музею Ватикану. Приємної подорожі!

Музей Тіссена-Борнеміси в Мадриді

  

3 12 березня основні музеї Іспанії, як і музеї Австрії, Франції та Італії, зачинилися на карантин приблизно до 3 квітня. Серед них і мадридський  музей Тіссена- Борнеміси. З середини лютого у ньому відкрилася велика виставка Рембранта, котра не пропрацювала повноцінно і місяць.  Для того щоб відвідувачі по всьому світу мали можливість ознайомитися з цією виставкою незважаючи на карантин, в музеї оперативно підготували віртуальний тур по ній. Можливо здійснити прогулянку по всім пятьом залам та сидячі на дівані, у всіх подробицях розгледіти живопис великого голландського живописця.     

 

За інформацією сайту Vogue.ua