Виконавчий комітет Саксаганської районної в місті ради Офіційний веб-сайт виконавчого комітету Саксаганської районної в місті ради

Інформація про стан виробничого травматизму та професійної захворюваності на підприємствах Саксаганського району за І півріччя 2021 року

Важливим та актуальним питанням є дотримання законодавства з охорони праці на підприємствах району.

Щоквартально управлінням праці та соціального захисту населення виконкому Саксаганської районної у місті ради проводиться аналіз виробничого травматизму та професійної захворюваності для вжиття заходів по підвищенню рівня профілактичної роботи з попередження виробничого травматизму й профзахворюваності.

Згідно з інформацією Криворізького відділення Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Дніпропетровській області на підприємствах району станом на 01.07.2021 обліковано 13 нещасних випадків у тому числі 4 випадки минулих років (КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги № 4» КМР – 2 випадки, ТОВ «Охоронний ХОЛДІНГ-КРИВБАС» –груповий нещасний випадок, під час якого постраждало 3 працівника, Дочірнє підприємство Дніпропетровської обласної  спілки споживчих товариств «Ринок Ювілейний» в Саксаганському районі м. Кривого Рогу – нещасний випадок зі смертельним наслідком).  

Фактично протягом І півріччя 2021 року сталося, розслідувано і взято на облік 9 випадків виробничого травматизму, за результатами розслідування  яких складено акти Н-1/П (Н-1) – тобто, пов’язані з виробництвом.

Групових нещасних випадків та випадків зі смертельним наслідком у звітному періоді не сталося.

Аналіз стану виробничого травматизму на підприємствах району за І півріччя 2021 року в порівнянні з відповідним періодом 2020 року показав, що його рівень зменшився на чотири випадки або 31 % (9 випадків проти 13 відповідно).

Найбільша кількість випадків виробничого травматизму зареєстрована на КП «Швидкісний трамвай» – 3 випадки, та ТОВ «МЕТІНВЕСТ- КРИВОРІЗЬКИЙ РЕМОНТНО-МЕХАНІЧНИЙ ЗАВОД» – 2 випадки.

Причинами виробничого травматизму в восьми випадках стало порушення трудової та виробничої дисципліни, в тому числі в шести – через невиконання вимог інструкцій з охорони праці.

Видом події, що призвела до настання чотирьох нещасних випадків стало падіння потерпілого під час пересування.

У звітному періоді внаслідок травм втрачено 291 день працездатності, матеріальні наслідки склали 42,9 тис. грн.

Протягом  І  півріччя 2020  та  2021  років випадків профзахворювань не зареєстровано.

Питання дотримання законодавства з охорони праці на підприємствах району знаходиться на постійному контролі.