Виконавчий комітет Саксаганської районної в місті ради Офіційний вебсайт виконавчого комітету Саксаганської районної в місті ради

Не пали суху рослинність і сміття – не завдавай шкоди собі та природі!

Напередодні весняного періоду зі сторінок газет та з екранів телевізорів лікарі та екологи не втомлюються повторювати про шкоду, яку завдає навколишньому середовищу, атмосфері, а в першу чергу здоров'ю людини, спалювання опалого листя.

Науково доведено, що забруднення повітря від таких багать набагато сильніше, ніж від промислових викидів та викидів автомобільного транспорту. Наприклад, тонна тліючого листя виділяє близько 30 кг оксиду вуглецю, година знаходження біля багаття з опалого листя дорівнює п'ятигодинному перебуванню на автомагістралі.

Крім того, у вогнищах також горять тверді побутові відходи, полімерні матеріали, які є найсильнішими алергенами, що погіршує стан екології. При горінні гуми утворюються канцерогенна сажа і оксиди сірки, що викликають респіраторні захворювання. У димі опалого листя високий вміст сполук свинцю, ртуті, і окису вуглецю, сірчистого ангідриду, сажи, оксиду азоту, бензапірену, вуглеводнів та інших важких металів.

Оскільки, кожен з нас має законне право на безпечне для життя і здоров'я навколишнє середовище, що гарантує стаття 50 Конституції України, необхідно підвищувати свідомість населення, щодо шкідливості диму тому єдиний вихід – не спалювати сміття та опале листя.

Крім того, чинним законодавством країни, зокрема законами «Про охорону навколишнього природного середовища» і «Про охорону атмосферного повітря» забороняється спалювання залишків сухої рослинності та опалого листя.

Статті 16 і 22 Закону України «Про охорону атмосферного повітря» забороняють спалювання листя, сміття і т. д. Відповідальність за порушення цієї норми передбачена статтею 77-1 "Самовільне випалювання рослинності або її залишків" Кодексу України про адміністративні порушення, штраф для громадян становлять 170-340 грн, а згідно статті 152 КУпАП "Порушення державних стандартів, норм і правил у сфері благоустрою населених пунктів, правил благоустрою територій населених пунктів", штраф для громадян становлять 340 – 1360 грн., а для посадових осіб підприємств – 850 – 1700 грн.