Виконавчий комітет Саксаганської районної в місті ради Офіційний вебсайт виконавчого комітету Саксаганської районної в місті ради

До уваги мешканців району! Стихійна торгівля – небезпека для здоров’я та життя споживача!

Сьогодні споживчий ринок Саксаганського району розвивається відповідно до сучасних економічних тенденцій. За останні роки в районі побудовані супермаркети, гіпермаркети, великі торгові центри, що забезпечують населення всім необхідним набором товарів продовольчої та промислової груп. На цьому тлі особливо потворно виглядає стихійна вулична торгівля. Така торгівля погіршує санітарний стан міста, ускладнює рух громадського транспорту, призводить до захаращення вулиць.

Що ж таке стихійна або несанкціонована торгівля? Це продаж товару невідомої якості і походження з землі, з відра, з розбитого ящика, в місцях, що перегороджують прохід транспорту та людей: на узбіччях дороги, зупинках громадського транспорту.

На жаль продукція з осередку стихійної торгівлі приваблює насамперед, своєю відносною дешевизною. Однак, дешевизна ця тільки уявна. Купивши на узбіччі дороги півторалітрову пластикову бутилочку домашнього молока і витративши на нього менше, ніж у магазині, людина ризикує потім в 100 разів більше витратити на ліки для лікування.

Торгівля з рук у невстановлених місцях це правопорушення, за яке передбачена відповідальність за статтею 160 Кодексу України про адміністративні правопорушення у вигляді накладання штрафу. Право вживати заходи до правопорушників віднесено до компетенції органів внутрішніх справ. Але, необхідно, щоб усі мешканці нашого міста налаштувались на боротьбу з цим злом.

Внаслідок існування незаконної торгівлі порушуються Правила торгівлі, благоустрою, норми стандартизації, метрології та сертифікації, вимоги чинного законодавства, у т.ч. земельного, податкового, трудового, санітарного.

Рішенням виконкому міської ради від 10.04.2013 №118 «Про невідкладні заходи щодо ліквідації та запобігання виникненню несанкціонованої торгівлі в місті» передбачено проведення невідкладних заходів з ліквідації місць стихійної торгівлі на території м. Кривого Рогу.

Працівниками поліції спільно зі спеціалістами виконкому районної у місті ради постійно проводяться рейди, які спрямовані на впорядкування торгівлі, унеможливлення реалізації фальсифікованої продукції тваринного походження, виявлення порушень Правил торгівлі на ринках, а також ліквідації місць несанкціонованої торгівлі. Під час рейдових заходів з торгуючими на стихійних ринках проводиться роз’яснювальна робота, яка направлена на переміщення їх на територію ринків. На ринках розміщено інформаційні щити та наочну інформацію щодо заборони торгівлі за межами ринків, про негативні наслідки придбання товарів на стихійних ринках.

З початку 2019 року виконкомом районної у місті ради до Саксаганського відділення поліції КВП ГУ НП України в Дніпропетровській області надіслано вісім листів та до Криворізького відділу поліції ГУ НП в Дніпропетровській області два листа з фотоматеріалами стосовно вжиття невідкладних дієвих заходів щодо ліквідації несанкціонованої торгівлі у районі.

З початку поточного року працівниками Саксаганського відділення поліції Криворізького відділу поліції Головного управління Національної поліції України в Дніпропетровській області за результатами рейдової роботи складено 40 адміністративних протоколів за ст. 160 КУпАП (торгівля з рук у невстановлених місцях). Порушників притягнуто до адміністративної відповідальності.

Результати посиленої щоденної протидії стихійній торгівлі вже відчутні – вулиці району стали вільнішими. Але, для повної ліквідації цього явища мешканці міста та району повинні розуміти: придбаний у невстановленому місці товар у випадкової людини, в умовах, що не відповідають нормам його виготовлення та зберігання, у будь-який момент може обернутися великим лихом для покупця та його родини. Але, на жаль, не завжди громадяни розуміють згубність та небезпеку для здоров'я придбання харчових продуктів у таких місцях. Необхідно, щоб усі жителі району налаштувались на боротьбу зі стихійною торгівлею. Жодні адміністративні заходи з рейдовими перевірками повністю її не ліквідують, бо попит народжує пропозицію. Єдиний правильний спосіб боротьби – не купувати продуктів харчування й інших товарів у місцях стихійної торгівлі.

Зауважимо, що кожен мешканець району та міста має можливість придбати якісний товар на ринках району, а саме: «Ювілейний», «Бульвар Вечірній», «Жовтневий». Для здійснення контролю за дотриманням порядку зберігання та реалізації продукції тваринного та рослинного походження на ринках функціонують акредитовані лабораторії ветеринарно-санітарної експертизи.

Шановні мешканці, будьте пильні, не купуйте продукцію сумнівної якості в місцях стихійної торгівлі. Подумайте про своє здоров'я і про здоров'я своїх близьких.