Виконавчий комітет Саксаганської районної в місті ради Офіційний веб-сайт виконавчого комітету Саксаганської районної в місті ради

14 жовтня святкуємо День захисників і захисниць України, Покрову Пресвятої Богородиці та День Українського козацтва

14 жовтня українці святкують одразу три свята – Покрову Пресвятої Богородиці, День Українського козацтва та День захисників і захисниць України.

Усі ці свята дуже взаємопов’язані і виникали послідовно.

На Покрову Пресвятої Богородиці, у народі говорять: «Покрова накриває траву листям, землю снігом, воду – льодом, а дівчину – шлюбним вінцем». Це свято вважається одним із найбільш шанованих свят в Україні.

Свято Богородиці прийшло в нашу країну за часів Київської Русі  з Візантії, одразу після запровадження християнства. З ним співпадає й святкування Дня Українського козацтва. З давніх-давен Божа Матір вважалася покровителькою усього українського козацтва. На Січі запорозькі козаки збудували церкву на честь Покрова Богородиці. Саме в день Покрови козаки збирали Велику раду, на якій обирали гетьмана й визначалися з подальшими військовими планами.

Цікаво, що козаки настільки глибоко й щиро шанували образ Покрови Божої Матері, що у народі закріпилася й друга назва свята – Козацька Покрова.

Певно, не знайдеться в Україні людини, яка б не знала про козаків. Про них складено безліч творів, книжок і фільмів. Про козацький рід співається й у Державному Гімні України. Образ сміливого парубка, котрий захищає честь та волю нашого народу, міцно закарбувався у пам’яті поколінь. Тож, козак в українській культурі – звитяжний воїн, озброєний захисник вітчизни, що боронить віру, гідність та звичаї усього нашого народу.

З 2014 року 14 жовтня є державним святом і неробочим днем – Днем захисника України. У липні 2021 року Верховна Рада перейменувала День захисника України на День захисників і захисниць України та внесла відповідні зміни в закон.

Це свято стало символом нерозривного зв’язку всіх поколінь захисників України, як пам’ять про тих, хто в різний час захищав нашу землю від ворога і охороняє її зараз, коли на східних територіях України йде боротьба за її незалежність і суверенітет. День захисника України асоціюється насамперед з мужністю та стійкістю людського характеру, силою духу та відданістю Батьківщині.

Тож, щиро вітаємо всіх захисників та захисниць України, мешканців району зі святом! Нехай ваші домівки будуть наповнені теплом та затишком!