Виконавчий комітет Саксаганської районної в місті ради Офіційний вебсайт виконавчого комітету Саксаганської районної в місті ради

Не мовчи про біль. Разом ми подолаємо домашнє насильство

Крок 1

У разі загрози й небезпеки викличте  поліцію за номером 102. Зафіксуйте всі дії кривдника (якщо є можливість, не привертаючи увагу) на телефон, диктофон, зробіть фото, відео, скриншот листування, подумайте, хто може бути свідком насильства щодо вас.

Також ви можете написати заяву до найближайшого підрозділу поліції у зручний час. Зберігайте талон про прийняття заяви за фактом домашнього насильства або витяг з єдиного реєстру досудових розслідувань про відкриття кримінальної справи за вчиненим злочином.

Крок 2

У разі небезпеки й оцінивши ризики, поліція має винести терміновий заборонний припис із забороною кривднику наближатися до вас від 1 до 10 діб. Наполягайте на цьому!

Крок 3

Якщо вам було нанесено тілесні ушкодження чи вас зґвалтували, терміново зверніться до медичного закладу для отримання допомоги й до бюро судмедекспертизи для зняття побоїв.

Крок 4

Якщо є потреба у безпечному місці, для цього існують притулки. Задля безпеки постраждалі жінки, у тому числі із дітьми, мають право на перебування там. Шукайте контакти притулку або мобільної бригади на сайті «Розірви коло» або телефонуй 116, 123.

Крок 5

Зверніться до юристів! Постраждалі від насильства мають право на призначення адвоката за рахунок держави – безоплатно. Звернутися по допомогу ви зможете за телефоном:0 800 213 103.

Також підтримку можна отримати, звернувшись на безоплатну лінію юридичної допомоги БФ «Право на захис» за телефонами:

(099) (068) (093) 507 50 90 Пн-Пт 8:00-21:00.

Крок 6

Зверніться до суду для захисту своїх прав, зокрема, для винесення обмежувального припису (до 6 місяців). Судовий збір у справах щодо винесення обмежувального припису не стягується. Якщо кривдник порушить припис, зафіксуйте це й знову зверніться до поліції. Порушення припису – підстава для відкриття кримінальної справи за ст. 390-1 Кримінального кодексу України.

Крок 7

У разі бездіяльності поліції чи інших органів, напишіть скаргу до вищих органів або до Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини. Щодо цього питання можна проконсультуватися в контакт-центрі за телефоном: 0-800-501-720

Домашнє насильство – це серйозна проблема, яка торкається мільйонів людей у всьому світі. Разом ми можемо подолати гендерно зумовлене насильство!