Виконавчий комітет Саксаганської районної в місті ради Офіційний веб-сайт виконавчого комітету Саксаганської районної в місті ради

Піротехніка на Новий рік: правила безпеки

Перед Новим роком в інтернеті і звичайних магазинах з'являється величезна кількість різноманітної піротехніки. Тут і феєрверки, салюти і петарди. Чимало людей куплять щось з цього, щоб відчути святкову атмосферу сповна. Але це досить небезпечно, тому потрібно знати елементарні правила використання піротехніки, які ми зараз розповімо вам.

 

Де купувати піротехніку на Новий рік?

Тут потрібно звертати увагу виключно на магазини піротехніки, де є всі потрібні сертифікати. Інакше Ви ризикуєте дуже сильно поранитися чи травмуватися. На самій упаковці повинні бути дата виготовлення, термін придатності, сертифікати та інструкція. Також зверніть увагу на те, щоб на упаковці був торговий знак офіційного розповсюдження, який дає розуміння того, що в руках Ви тримаєте безпечний предмет і при правильному його використанні не завдасте шкоди собі та оточуючим.

Крім цього, потрібно обов'язково перевірити, в якому стані коробка. Вона повинна бути цілою, сухою, а гніт заклеєний спеціальним стікером.

 

Правила безпеки використання піротехніки.

Звичайно, всі розуміють, що феєрверки – це не іграшка для дітей. Запускати їх можуть виключно дорослі. Але при цьому суворо дотримуючись правил інструкції і при запуску відходячи на потрібну відстань.

Використовувати піротехніку можна тільки на вулиці, подалі від житлових будинків і сухих дерев. Не можна використовувати в приміщеннях, на дахах, балконах або лоджіях, а також біля ліній електропередач.

Перед тим, як підпалювати гніт переконайтеся, що Ви правильно тримаєте піротехніку і, що глядачі перебувають далеко від Вас. Ні в якому разі не можна спрямовувати умовний салют у бік людей.

Не створюйте ефект «вау», тримаючи запалену петарду в руках довше зазначеного часу. Вона може вибухнути в руці і нанести опік, або зовсім пошкодити кінцівку.

Якщо ж Ваш феєрверк не вибухнув, то не можна відразу бігти до нього і намагатися полагодити самостійно. Запізніла реакція може статися коли завгодно, тому краще просто утилізувати піротехніку у воді.

Тепер Ви знаєте правила використання піротехніки на Новий рік і це допоможе Вам не отримати травми.

Також, нагадуємо Вам, що проведення салютів, феєрверків, інших заходів з використанням вибухових речовин і піротехнічних виробів у заборонений час (з 22.00 до 8.00) здійснюється за погодженням з виконкомом районної у місті ради, на території якого проводиться захід.

Порушення вимог законодавчих, інших нормативно-правових актів суб’єктами господарювання та громадянами щодо захисту населення від шкідливого впливу шуму й Правил тягне за собою відповідальність, передбачену Кодексом України про адміністративні правопорушення, Законом України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення» та іншими нормативними актами.