Виконавчий комітет Саксаганської районної в місті ради Офіційний веб-сайт виконавчого комітету Саксаганської районної в місті ради

Криворізька північна ОДПІ повідомляє

До уваги платників ПДВ

Звертаємо увагу платників, що у листі Державної фіскальної служби України (далі – ДФС) від 28.11.2017 №32659/7/99-99-15-03-02-17 «Про помилки при визначенні ознаки у номері податкової накладної» (далі – лист ДФС №32659) були розглянуті ситуації, при яких помилки при визначенні ознаки у номері податкової накладної можуть впливати на результат обчислення в Системі електронного адміністрування податку на додану вартість на суму податку, на яку платник ПДВ має право зареєструвати податкові накладні/розрахунки коригування (далі – ПН/РК) в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Крім того, у зазначеному листі ДФС наведено порядок виправлення допущених помилок відповідно до певної ситуації.

У листі ДФС №32659 надані роз’яснення з метою мінімізації впливу помилок, допущених платниками податку при визначенні в ПН/РК ознаки їх належності до спеціального режиму, який діяв до 01.01.2017.

Лист ДФС №32659 розміщено на офіційному веб-порталі ДФС за посиланням

http://sfs.gov.ua/zakonodavstvo/podatkove-zakonodavstvo/listi-dps/72598.html

 

Про включення релігійних організацій до реєстру неприбуткових організацій

Криворізька північна ОДПІ нагадує, що релігійні організації зобов’язані привести свої установчі документи у відповідність до вимог пункту 133.4 статті 133 Податкового кодексу України та пройти  перереєстрацію до 1 січня 2018 року.

Дана процедура являється обов’язковою. Якщо не привести свої установчі документи у відповідність та не надати їх копії до фіскальної служби, релігійні організації будуть виключені з Реєстру неприбуткових організацій після зазначеної дати. Це призведе до втрати ознаки  неприбутковості і відповідно виникають об’єкти оподаткування для сплати податку на прибуток підприємств.

Порядок ведення Реєстру неприбуткових установ та організацій, включення неприбуткових підприємств, установ та організацій до Реєстру та виключення з Реєстру визначений постановою Кабінету міністрів України від 13.07.2016 р. № 440.

Реєстраційна заява та копії зазначених документів можуть бути подані (надіслані) неприбутковою організацією в один із таких способів:

- особисто керівником або представником неприбуткової організації (в обох випадках з документальним підтвердженням особи та її повноважень) або уповноваженою на це особою;

- поштою з повідомленням про вручення та описом вкладення;

- засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису підзвітних осіб у порядку, визначеному законодавством, якщо установчі документи оприлюднені на порталі електронних сервісів відповідно до Закону;

- державному реєстратору як додаток до заяви про державну реєстрацію створення юридичної особи або змін до відомостей про юридичну особу. Така заява передається в електронній формі в установленому порядку технічним адміністратором Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань до контролюючих органів разом з відомостями про державну реєстрацію створення юридичної особи або змін до відомостей про юридичну особу згідноіз Законом.

За результатами розгляду реєстраційної заяви та документів, що додаються до неї, протягом 14 календарних днів з дня їх отримання контролюючим органом приймається рішення, зокрема про включення, повторне включення, відмову у включенні (повторному включенні) неприбуткової організації до Реєстру.

 

Швейцарія стала лідером за підсумками декларування ТЦО

До Офісу великих платників податків ДФС подано 1 240 звітів про контрольовані операції за 2016 рік, що становить 44% загальної кількості звітів у межах України, що на 23% більше, ніж торік. Про це повідомив начальник Офісу великих платників податків ДФС Євген Бамбізов.

За його словами,  за вартістю контрольовані операції великих платників податків складають близько 95% загальноукраїнського показника, а це – 2,4 трлн грн.

«На сьогоднішній день трансфертне ціноутворення є важливим елементом податкового контролю за повнотою сплати податку на прибуток і має, безумовно, позитивний ефект для держбюджету та є ефективною перепоною перенесення точки прибутку в країни з пільговим оподаткуванням», - зазначив Євген Бамбізов.

У своїх звітах великі платники задекларували взаємовідносини з нерезидентами з 96 країн і територій.

У структурі контрольованих операцій (без врахування операцій банківських установ) переважають товарні експортно-імпортні операції (80%). 11% контрольованих операцій припадає на послуги; 9% - на фінансові та інші операції. Лідерами серед країн–партнерів стали  Швейцарія (32%), Кіпр (9%) та Росія (7%).

Також очільник Офісу великих платників податків ДФС повідомив, що  протягом 2017 року великі платники самостійно збільшили фінансовий результат до оподаткування на 2,7 млрд грн та додатково сплатили близько 300 млн грн податку. Крім того, за результатами контрольно-перевірочної роботи до бюджету України надійшло 64,2 млн грн податку на прибуток та 34,9 млн грн штрафних санкцій за порушення встановлених норм Податкового кодексу України, пов’язаних з трансфертним ціноутворенням.

«Ми проводимо роз’яснювальну роботу з платниками податків, які здійснюють господарські операції з нерезидентами, щодо оцінки окремих операцій на відповідність критеріям контрольованих, щоб не допускати порушень, адже наше завдання - не нарахування штрафів, а контроль за дотриманням законодавства. Тому ми визначаємо відповідність таких операцій принципу “витягнутої руки” (зокрема, співставляємо операції з непов’язаними контрагентами, цінові параметри укладених угод з біржовими коливаннями на світових ринках) та активно працюємо з платниками»,- підкреслив Євген Бамбізов. 

 

Натисніть для перегляду повного тексту документа