Виконавчий комітет Саксаганської районної в місті ради Офіційний веб-сайт виконавчого комітету Саксаганської районної в місті ради

До уваги отримувачів субсидій!

Усі субсидіанти Саксаганського району, які оформили заяви на монетизацію залишків зекономлених в минулому опалювальному сезоні субсидій, отримали від Уряду своєрідну премію за енергоефективність. Середня сума виплати складає 636 гривень за зекономлений газ, та 132 гривні за електроенергію, яка використовувалася для опалення помешкання.

Грошову винагороду від Уряду за зекономлені енергоресурси отримають 1 мільйон 755 тисяч українських родин. Кошти надходять на рахунки субсидіантів, відкриті в уповноважених банківських установах, через які здійснюються соціальні виплати, або виплачені через відділення Укрпошти. Це не одноразова акція, це системний урядовий проект, який матиме продовження і наступного року.

Крім того, згідно зі статтею 165.1.1 Податкового кодексу України, субсидія, незалежно від вигляду в якому вона виплачується, не включається до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку. Тому монетизація частини зекономлених субсидій жодним чином НЕ впливає на процес призначення житлових субсидій у майбутньому, тому отримана від держави сума НЕ повинна зазначатися у Декларації про доходи громадян для призначення субсидії.

Монетизації за результатами попереднього опалювального сезону підлягає економія електроенергії в еквіваленті вартості 150 кВт та природного газу – 100 кубометрів за умови, що ці ресурси використовуються для опалення. Виплата «живих» грошей у рамках урядового проекту з монетизації частини зекономлених субсидій здійснюється Урядом вперше за роки української незалежності. Це перший крок переходу до повної монетизації пільг і субсидій.