Виконавчий комітет Саксаганської районної в місті ради Офіційний вебсайт виконавчого комітету Саксаганської районної в місті ради

Обережно, чадний газ!

З настанням холодної пори все рідше мешканці відчиняють вікна та все частіше користуються різними засобами аби ще зігріти помешкання.

В такий період особливо обачними треба бути при використанні газових приладів: водонагрівачів, газових плит тощо, оскільки внаслідок їх роботи помешкання може заповнитися чадним газом.

Чадний газ не має запаху, безбарвний, тому його неможливо відчути. Він утворюється в результаті горіння в умовах нестачі кисню. Тобто, якщо в приміщенні немає достатнього доступу свіжого повітря, погано працює вентиляція, забиті димарі, то там може збиратись чадний газ. Крім того, вітряна погода може спричинити зворотну тягу в димових та вентиляційних каналах, а через це небезпечні продукти горіння не виводимуться назовні і накопичуватимуться у приміщенні. Чадний газ (СО) небезпечний тим, що потрапляючи в кров, він сполучається з гемоглобіном та робить його нездатним розносити кисень по організму. Через це людина гине як від задухи.

Знаходження протягом двох годин в приміщенні з концентрацією СО у повітрі лише 0,1% призводить до втрати свідомості, після чого людина може швидко померти. Втрата свідомості супроводжується таким знесиленням, що людина навіть помітивши небезпеку, вже неспроможна врятуватись.

1. Тримайте відкритою кватирку (чи встановлюйте вікно на провітрювання) весь час користування газовими приладами. За щільно зачинених вікон у холодну погоду, обмежується циркуляція свіжого повітря. Тож, при роботі газових приладів у повітрі підвищується концентрація шкідливих продуктів згоряння.

2. Користуйтеся газовими приладами тільки при наявності тяги в димоходах і вентиляційних каналах (ДВК). Перевіряти тягу потрібно перед включенням і під час використання газових приладів.

3. Не користуйтеся електровитяжкою (та взагалі її не встановлюйте!) у приміщеннях, де працює газовий прилад з відводом продуктів згорання у димохід. Якщо одночасно працюють така витяжка та димохідний газовий прилад (котел, колонка), електровитяжка створює зворотну тягу, через що утворюваний у процесі горіння чадний газ, не виводиться у димохід, а накопичується у приміщенні.

4. Не користуйтеся газовими приладами при сильних поривах вітру, адже може утворитися зворотна тяга.Слідкуйте за кольором полум'я на пальниках - має бути синім або фіолетовим. Жовте полум'я - це ознака неповного згоряння газу, тож необхідно відрегулювати подачу повітря в пальник.

5. Експлуатуйте тільки справні газові прилади, в т.ч. зі справною автоматикою безпеки.

6. Не користуєтеся газовими приладами не за призначенням. Наприклад, не використовуйте газову плиту для обігріву приміщення.

7. Слідкуйте за технічним станом димових і вентиляційних каналів (ДВК). Вони повинні бути цілими і незасмічені. При необхідність звертайтеся в спеціалізовану організацію для ремонту ДВК. У зимовий період, щоб уникнути обмерзання оголовків димоходів, бажано не рідше раз на місяць оглядати димові канали.

Варто пересвідчитись чи не надали «ведмежу» послугу вам ваші сусіди порушивши систему димовідводу будинку, підключивши димовідвідну трубу до вентиляційної системи або здійснивши вивід продуктів горіння від своїх приладів опалення вам до вікна.

Якщо у Вас виникли підозри щодо отруєння чадним газом – негайно викликайте швидку допомогу, до її приїзду вимкніть усі газові прилади, відчиніть вікна або вийдіть на вулицю.