Виконавчий комітет Саксаганської районної в місті ради Офіційний веб-сайт виконавчого комітету Саксаганської районної в місті ради

Будьте обережні при купівлі та використанні піротехніки!

Напередодні Нового року в місті розпочинається бум продажу піротехнічних виробів: купують ракети, феєрверки, фонтани, хлопавки, бенгальські вогні, тощо. І завжди треба пам’ятати, що піротехнічна продукція – не іграшка.

Діяльність, яка пов’язана з торгівлею піротехнічними виробами, підлягає ліцензуванню, тобто піротехніку мають продавати лише підприємці, фізичні або юридичні особи, які мають відповідну ліцензію Міністерства внутрішніх справ України.

Зберігання та реалізація побутової піротехніки може здійснюватись лише у відповідно обладнаних приміщеннях. Правилами забороняється продаж піротехніки на ринках та на вулицях, в підприємствах дрібно-роздрібної торгівлі (кіосках, палатках, з лотків, тощо). Продаж будь-яких піротехнічних засобів особам до 18 років категорично заборонений. Діти, які купують небезпечні забавки, можуть отримати травми, опіки, каліцтва.

При використанні піротехнічних виробів можуть виникнути різні обставини, які несуть у собі небезпеку для оточуючих. Знання цих обставин дозволяє значно підвищити безпеку громадян.

Як уникнути біди, не зіпсувати свята собі й іншим? По-перше, при покупці вимагати від продавця копії сертифіката якості. По-друге, перевірити наявність на піротехнічному виробі або його упаковці інформації про термін придатності виробу або його гарантійний термін, і по-третє, пам’ятати, що при кожному піротехнічному виробі в обов’язковому порядку повинна бути інструкція із застосування (експлуатації), що містить текст про небезпеку піротехнічного виробу та обмеження за віком споживача щодо його застосування. Інструкція може бути нанесена на корпусі піротехнічного виробу або його споживчій упаковці.

Основними небезпечними факторами при використанні піротехнічних засобів є:

1. Полум'я або високотемпературний струмінь продуктів згорання. Цей фактор характерний для «фонтанів», феєрверків тощо і небезпечний можливістю загорання легкозаймистих речовин, які знаходяться поряд з працюючим виробом.

2. Палаючі елементи виробів (зірки, іскри, шлаки). Ця небезпека виникає при роботі римських свічок, салютів та інших виробів, ефект яких досягається розкиданням на висоті палаючих різнокольорових зірок. Час горіння зірок підбирається таким чином, щоб вони встигали згоріти раніше, ніж досягнуть поверхні землі. Тому при неправильному розташуванні виробу ці палаючі зірки можуть упасти на землю. У неякісних бенгальських вогнів іноді відпадають палаючі шлаки, що є небезпечним у домашніх умовах.

3. Небезпечний склад продуктів горіння. При горінні піротехнічних складових у великій кількості утворюються речовини, шкідливі для здоров'я людини.

4. Звуковий тиск. Велика гучність при розриві піротехнічних виробів може викликати у глядачів відчуття дискомфорту або травмування органів слуху.

УВАГА!!!

Придбання піротехніки, яка не відповідає встановленим вимогам безпеки, у невстановлених для реалізації даного виду продукції місцях (стихійних ринках, підземних переходах тощо) призводить до пожеж, тілесних ушкоджень різних ступенів тяжкості, глибоких опіків, каліцтва та поранення дітей.