Виконавчий комітет Саксаганської районної в місті ради Офіційний вебсайт виконавчого комітету Саксаганської районної в місті ради

Складаємо славу рукам робітничим

СКЛАДАЄМО СЛАВУ РУКАМ РОБІТНИЧИМ ДОБРОТА, ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ І МИЛОСЕРДЯ - ОСНОВНІ СКЛАДОВІ СОЦІАЛЬНОГО ЗАХИСТУ


Ми є. Були. І будем ми. Вітчизна наша з нами

Потужний розвиток промисловості - запорука добробуту народу

Складаємо славу рукам робітничим доброта, відповідальність і мелесерддя - основні складові соціального захисту

Наука сили нам дає основи всесвіту пізнати

Благоустрій подвір'я та затишок оселі - результат успішної діяльності господарників району

Плекаймо здоровя кожної людини - найцінніший скарб країни

Малому бізнесу - великі горизонти

А нас ще ждуть не звідані світи...

Спорт,  спорт,  спорт,  спорт,  спорт - перемога! Спорт - рекорд!

Живу цю красу я до вас принесу

Душі криниця

Соціальні проблеми – найактуальніші, адже безпосередньо впливають на рівень добробуту людини та її родини. У різні часи, у різних державах існували найменш захищені верстви населення, які потребували соціального захисту. Такий захист завжди брала на себе держава. З метою надання допомоги соціально незахищеним мешканцям району і був створений у 1975 році відділ соціального захисту населення.

Його діяльність була спрямована на турботу про людей. Спеціалісти призначали пенсії та допомоги малозабезпеченим особам, одиноким матерям, обслуговували ветеранів війни та праці, інвалідів. Загальна чисельність осіб, які отримували соціальну підтримку та допомогу, становила близько 500.

Працівники соціальної сфери Саксаганського району нині опікуються

кожним третім мешканцем. А це – близько 30 тисяч ветеранів війни та праці, 9,2 тисячі отримувачів адресних допомог, 5 тисяч осіб – житлових субсидій, понад 6 тисяч інвалідів, 1,2 тисячі чорнобильців, 285 багатодітних сімей. Однією з соціально незахищених категорій є особи, визнані судом недієздатними або обмежено дієздатними. Сотні громадян звертаються за допомогою з питаннями захисту їх майнових та соціальних прав. Турботою та опікою працівників соціальної сфери охоплено близько 200 недієздатних осіб. Щомісячно здійснюється підтвердження пільг з оплати житлово-комунальних та інших послуг 7902 громадянам, які мають на них право. Ведеться постійний нагляд за правильністю нарахування пенсій, виплатою недоодержаної пенсії, тощо.

Загалом, кількість людей, які потребують підтримки держави, становить більше ніж 52 тисячі. Щомісячно виплачується близько 7 мільйонів гривень адресних допомог громадянам нашого району.

В управлінні праці та соціального захисту населення щоденно ведеться прийом громадян з різних питань, що стосуються соціального захисту та надаються відповіді на запитання громадян в телефонному режимі; проводяться інформаційні зустрічі з населенням, що мають консультативний характер.

На даний час актуальною є проблема легалізації найманої праці, відмова від зарплати «в конвертах». В зв’язку з цим, здійснюється постійний контроль за реалізацією в районі державної політики у сфері соціально-трудових відносин, оплатою праці на підприємствах, в установах та організаціях району, за дотриманням законодавства з охорони праці. У поточному році таких перевірок здійснено майже 400, поновлено в соціальних правах 120 найманих працівників.

Особливої уваги та турботи потребують ветерани війни, які зробили неоціненний внесок у наше сьогодення. 6290 ветеранів війни до Дня Перемоги отримали грошову допомогу у розмірі від 120,00 до 1000,00 грн. Напередодні святкування 9 травня учасникам бойових дій, які безпосередньо брали участь у Великій Вітчизняній війні, було вручено сертифікати на безкоштовне медичне лікування, забезпечення слуховими апаратами, безкоштовне зубопротезування. 10 інвалідам війни виконано ремонт житла.

Одним із видів соціального захисту населення є діяльність, спрямована на захист одиноких пенсіонерів та інвалідів. В кінці 80-х – на початку 90-х років минулого століття держава почала формувати мережу соціальних закладів, які за місцем проживання надавали необхідну допомогу таким верствам населення.

На базі Саксаганського району вперше в місті в 1987 році відкрили відділення надомного обслуговування одиноких людей. Під опіку взяли 100 осіб. Кількість підопічних зростала й 1 квітня 1991 року рішенням Саксаганської районної Ради народних депутатів Кривого Рогу від 22.03.1991 № 84 було відкрито «Територіальний центр по обслуговуванню одиноких пенсіонерів та інвалідів», діяльністю якого на той час було охоплено 1100 самотніх непрацездатних громадян. На теперішній час комунальною установою «Територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) у Саксаганському районі» надаються послуги 2330 мешканцям району.

До структури комунальної установи входить чотири відділення соціальної допомоги підопічним громадянам вдома; відділення соціально – медичних послуг, розраховане на 30 місць, в якому одинокі пенсіонери можуть оздоровитись, отримати фізпроцедури, масаж, фітотерапію, чотириразове безкоштовне харчування, брати участь у культурно-масових заходах; відділення ранньої соціальної реабілітації дітей – інвалідів, де діти з порушенням центральної нервової системи отримують медичну, соціальну, педагогічну і психологічну допомогу. При територіальному центрі працює крамничка «Доброзичливість», в якій пенсіонери можуть безкоштовно підібрати для себе одяг, що надходить як гуманітарна допомога; діє пункт прокату засобів реабілітації.

Основним завданням установ соціальної сфери була і залишається турбота про людей, а основними рисами його працівників – любов до людей, доброта, відповідальність і милосердя.