Виконавчий комітет Саксаганської районної в місті ради Офіційний вебсайт виконавчого комітету Саксаганської районної в місті ради

Душі криниця

ДУШІ КРИНИЦЯ

 

Ми є. Були. І будем ми. Вітчизна наша з нами

Потужний розвиток промисловості - запорука добробуту народу

Складаємо славу рукам робітничим доброта, відповідальність і милосердя - основні складові соціального захисту

Наука сили нам дає основи всесвіту пізнати

Благоустрій подвір'я та затишок оселі - результат успішної діяльності господарників району

Плекаймо здоровя кожної людини - найцінніший скарб країни

Малому бізнесу - великі горизонти

А нас ще ждуть не звідані світи...

Спорт,  спорт,  спорт,  спорт,  спорт - перемога! Спорт - рекорд!

Живу цю красу я до вас принесу

Душі криниця


В 1989 році прихожани Свято-Вознесенського храму і жителі міста звернулися до міського голови з проханням надати їм місце під будівництво нового храму, оскільки старий не вміщав усіх прихожан.

5 квітня 1990 року відбулося освячення місця під храм, запропоноване  прихожанами на пагорбі в районі майдану 30-річчя Перемоги, де відкривається мальовничий краєвид. Архітектурний задум і проект храму розробив київський архітектор Олександр Петросюк. Коли було оголошено збір добровільних пожертвувань громадян і організацій на будівництво собору першими відгукнулись колективи заводу "Криворіжсталь", Новокриворізького-, Південного гірничо-збагачувальних комбінатів, Криворізької взуттєвої фабрики та інші. Величезну допомогу в будівництві храму надавав міський голова Кривого Рогу Юрій Любоненко.

Будівництво Спасо-Преображенського кафедрального собору тривало 12 років. У ньому брали участь не тільки професійні будівельники, але й духовенство,  прихожани, як ті, для кого храм став життям, так і ті, хто вперше знайшов дорогу до нього.

Перша божественна літургія відбулася в Нижньому храмі собору, що будувався в кінці 1990 року, а в 1998 році - на Спасо-Преображенському кафедральному соборі засяяли золоті хрести, зроблені руками майстрів Кріворізького Центрального рудоремонтного заводу.

Нині собор стоїть у своїй величі. 9-купольний храм оригінальний у своєму архітектурному вирішенні, виконаний у стилі українського барокко. Його розміри: в довжину 33 метри, стільки ж — у ширину. Одночасно храм вміщує 3000 осіб.

Блаженніший митрополит Володимир неодноразово відвідував будівельний майданчик собору. 15 липня 2003 року, освячуючи Спасо-Преображенський кафедральний собор, він звернувся до всіх прихожан: «Святкуючи освячення Спасо-Преображенського собору, народ сподівається на милість Божу, на промисел Божий. Я сподіваюся, що вірна своїм багатовіковим традиціям церква відродить в народі його кращі християнські риси: благочестя і святість, душевну чуйність, самовідданість і духовну стійкість. День 15 липня 2003 року став справжнім святом для всіх прихожан нового Спасо-Преображенського кафедрального собору. Нехай же малиновий дзвін нового храму звучить в наших серцях і очищає душі.»

15 липня стало історичною подією в духовному житті Кривого Рогу. Саме цього дня відбулося урочисте освячення кафедрального Спасо-Преображенського собору Криворізько-Нікопольської єпархії. В освяченні, хресній ході навколо собору і літургії разом з Блаженнійшим митрополитом Київським і всієї України Володимиром взяли участь архієреї Української православної церкви: митрополити, архієпископи, єпископи, а також голова Дніпропетровської облдержадміністрації Микола Швець, Криворізький міський голова Юрій Любоненко, міські голови та голови райдержадміністрацій сусідніх міст і районів.

За роки незалежності України відбувся бурхливий процес відродження релігійно-церковного життя.

З 1998 року при Храмі Преподобного Сергія Радонезького почала своє існування Криворізька єпархіальна іконописна школа імені Андрія Рубльова, з благословення нашого правлячого архієрея - Архієпископа Єфрема.

Вона функціонує, дотримуючись навчальної програми Московської іконописної школи.

За цей час, в процесі навчання було виконано декілька рукописних акафістів, два іконостаси, і безліч найрізноманітніших ікон. Крім основного предмета, іконописання, в школі вивчають основи реставрації старовинних ікон, а також цілий ряд теоретичних предметів - іконоведення, іконографія, Священне Писання, катехізис, церковна історія, та інші.

Викладання ведеться кваліфікованими фахівцями. Серед них — місцеві мистецтвознавці та художники і навіть випускники Московської духовної академії.

Основне завдання школи - навчити студентів грамотно, вдумливо й благоговійно писати святі ікони, що невід’ємне від Православної віри і благочестивого життя іконописця.

Традиційну для давнього іконопису палітру фарб мінерального походження, щедро дарує Криворізька земля, де здавна добувають залізну руду. Збирати й обробляти мінеральні барвники допомагають співробітники кафедри мінералогії Криворізького Технічного Університету.

Відбір до Криворізької іконописної школи імені Андрія Рубльова неабиякий. Вступники мають осмислити, як мінімум, 11 християнських молитов. Йдеться про: «Отче наш», «Символ віри», «Богородице, Діво», «Царю Небесний», «Прийдіть, поклонімося», 50 і 90 Псалми. Учні іконописної школи вивчають 9 предметів, серед яких є і суто релігійні: історія церкви та Новий Завіт. Адже в ікону треба вкладати не тільки фарби, але й чисті та добрі помисли.

Після закінчення Криворізької іконописної школи випускники отримують свідоцтво іконописця-реставратора, що дає право розписувати церкви. Як відомо, тільки православних храмів на Криворіжжі вже понад 30, тому робота для іконописців тут знайдеться.

На сьогодні у районі діє 13 релігійних організацій, 6 релігійних течій, найбільшого росту мережа зазнала у 2004 році і на теперішній час залишається незмінною.